Logo HaDivadlo

Workshopy

 

Speciální workshopy přímo v prostorách divadla, které jsme dělávali jen výjimečně, se nám velmi osvědčily a tak je nyní nabízíme ve větší šíři.

Workshop vyžaduje sladění časových možností, které máme omezené, proto prosíme o případnou trpělivost při hledání termínu. Rádi se domluvíme i na delší dobu dopředu, na druhou stranu ale někdy jsou zase nejlepší domluvy „last minute“.

Nechceme, aby cena byla pro studenty překážkou k účasti. Na ceně se vždy můžeme domluvit. Doporučené částky za jednoho studenta: pro aktivity do 90 min. – 80 Kč, do 120 min. – 100 Kč,  do 180 min. – 120 Kč. Zároveň je možné dohodnout platbu s danými lektory např. z rozpočtu některého ze vzdělávacích projektů.

Níže najdete tři základní typy workshopů – pokud byste chtěli doladit nějakou vlastní variantu, dáme hlavy dohromady.

Na všem se s vámi rádi domluvíme, program můžete konzultovat a objednávat u Terezy Chvátalové – chvatalova@hadivadlo.cz, +420 605 163 239.

 


 

Tvůrčí workshop v prostoru divadla

 

  • délka trvání: 180 minut
  • počet studentů: min. 10, max. 30

 

Jeden kousek skládačky…

…když chybí, nikdy to není úplně ono! Hra nebude kompletní. A tak je to i v divadle – vlastně se jedná o takový speciální ekosystém, kde jsou jednotlivé divadelní profese vzájemně provázané a všichni společně tvoří pro diváky ten správný divadelní zážitek. Každý má své místo, svou důležitost a je svým způsobem nepostradatelný.

Jistě znáte úlohu herce a režiséra… A co takový dramaturg, inspicient, jevištní technik a mnoho dalších? Společně se podíváme na to, kdo a jakým způsobem se podílí na vzniku inscenace. Každý bude mít rovněž možnost vstoupit do role některých z těchto profesí, přispívat svými nápady a tvořit. Projít si krátkým procesem tvorby až k výslednému dílu a zároveň viděné pojmenovávat a reflektovat v roli diváka. Dávat, ale i přijímat a hledat kompromisy ve prospěch společného výsledku.

Součástí může být i prohlídka divadla a jeho zákulisí – při delší časové dotaci.

Program je vhodný pro střední školy různého typu, ale i nižší třídy gymnázií či druhý stupeň ZŠ. Zejména pak pro školy s uměleckou profilací, neboť jeho zaměření ukazuje možnosti budoucího uplatnění absolventů i jejich různých schopností a dovedností v divadelním odvětví.

 


 

Skupinový seberozvojový workshop

 

  • délka trvání: 120 nebo 180 minut
  • počet studentů: min. 10, max. 25

 

Improvizací k respektu a spolupráci

Umění improvizace není jen disciplínou, kterou bravurně ovládají především herci!

Zvládnout pružně zareagovat, šikovně se přizpůsobit nové situaci a vybruslit z ní s úsměvem se může hodit každému z nás v běžném životě i mnoha povoláních, jež si vybíráme.

Přijetím základních pravidel improvizace založených zejména na přijetí nabídky od druhého lze i za kratší moment dosáhnout společné práce a zajímavých výsledků. A navíc se všichni dobře pobaví!

Program je vhodný pro školní třídy a taky jiné kolektivy. Těšit se můžete na různé improvizační hry a cvičení z oblasti mluvní, pohybové i herecké.

 


 

Zážitková exkurze

 

  • délka trvání: 120 nebo 180 minut
  • počet studentů: min. 20, max. 60

 

Jak se dělá divadlo?

O tom, že divadlo je svébytný organismus, něco mezi rodinou, firmou a táborem, se dozvíte v úvodním povídání. Že se do divadla nechodí jen večer hrát? Jak velká disciplinovanost je v tvůrčím prostředí třeba? Co znamená souborové repertoárové divadlo? Jaké všechny možné typy divadel máme? A k čemu je divadlo v dnešní době dobré?

Uvedení do fungování divadelní instituce, ale taky vzniku inscenace či jiného živého uměleckého díla. Prostor k zamyšlení i pro zvídavé dotazy.

V druhé části si necháme nahlédnout do divadelních útrob díky „bojovce“, kdy na každého na několika stanovištích čekají divadelní úkoly a otázky. Divadlo jako prostor pro hraní si.

Program je vhodný zejména pro středoškoláky a záživnou formou divadlo přiblíží i těm, kteří by možná raději byli na exkurzi v jaderné elektrárně.

 


Děkujeme za podporu a spolupráci

NEWSLETTER