Logo HaDivadlo

Divadelní třída CED

Dlouholeté působení HaDivadla v oblasti neformálního vzdělávání dalo vzniknout dramaťáku Divadelní třída CED. Jejím cílem je představit mladým dospělým divadlo v celém jeho širokém spektru a využít historického souručenství scén Centra experimentálního divadla.

Základní hodiny probíhají ve Studiu CED (Zelný trh 9). Během sezony účastníci dramaťáku kromě každotýdenních setkání také prozkoumávají tvorbu scén CED. Společně vytváří inscenaci s premiérou v červnu.

Výstupem z prvního ročníku v sezoně 2022/23 byl autorský projekt Datum expirace. V sezoně 2023/24 nazkoušela pokračující skupina Silný kafe inscenaci Takže to bude dnes? a nově otevřená skupina Vlažnej čay inscenaci Zaleju slzama.

Divadelní třída CED je také na Instagramu!

O Divadelní třídě CED pohledem dvou účastníků, Mari a Ilji, v rozhovoru na blogu CED.

 


 

„Co všechno nás divadlo může naučit? Když to vztáhnu k situaci, kdy pracujeme s dětmi nebo s mladými lidmi dlouhodoběji, třeba už na nějakém divadelním tvaru, tak je učí přirozenému projevu, autorské tvorbě, komunikaci, improvizaci, kreativitě, empatii, partnerství, demokracii atd. Podle zvolených metod na to můžeme aplikovat obecné oblasti cílů dramatické výchovy. Taky si v něm můžeme najít každý něco. Ani by nás často nenapadlo, kdo všechno – jaké profese – divadlo tvoří a co u divadla lze uplatnit. Jako diváky nás pak divadlo učí vůbec umění vnímat, nějak se k němu vztahovat, nepřehlížet i prožívat. Nastavuje zrcadlo společnosti a skvěle ji odráží.“ — Lektorka Tereza Chvátalová

 


 

Přihlašování do sezony 2024/25 uzavřeno.

 

Kapacita obou skupin je již naplněná. Děkujeme!


Děkujeme za podporu a spolupráci

NEWSLETTER