Logo HaDivadlo

Scéna progresivní dramaturgie
Sezona 47: Nerůst

Zeď

Data představení

18. prosince    19.30
Přidat do kalendáře
7. ledna    19.30
Přidat do kalendáře
8. ledna    19.30
Přidat do kalendáře
18. února    19.30
Přidat do kalendáře

„Dnes, pátého listopadu, začínám se svou zprávou. Napíšu všechno tak přesně, jak je to jen možné.“

Ráno. Hrdinka – městská žena s odrostlými dětmi – na víkendové návštěvě své sestřenice zjišťuje, že uprostřed lesní samoty vyrostla průhledná zeď. Hráz – bariéra oddělující svět lovecké chatky a okolí od jeho zbytku, se kterým se něco nezjistitelného stalo. Sestřenice a její manžel se v noci nevrátili z vesnice. Zůstal jenom dům se statkem v horách a trocha zásob na neurčito…

Léto, podzim, zimní sníh (Vánoce), jaro. Úroda, sucho, bouřka, fazole, brambory, dojení, klimatické nejistoty… Jak se přizpůsobit rytmu přírody? Jak si opatřit potravu? Jak správně pěstovat plodiny člověkem, co nikdy plodiny nepěstoval? S kým mluvit? Žena – bez kontaktu s jiným člověkem – se přimyká k Rysovi (pes), Belle (kráva), Perle, Tygrovi (a dalším kočičím společníkům). Zvířata odcházejí a zjevují se. Odebírání prvků života. Láska k mimolidskému. Zodpovědnost za prostředí. Jednoduchost. Robinsonka v předhůří Alp. Deník. Čas.

Adaptace kultovního rakouského románu Marlen Haushoferové (1920–1970), který v roce 1963 upoutal úsporným jazykovým stylem i radikálně uchopenou alegoričností, míří k obrazu toho, co antropolog a sociolog Bruno Latour nazývá „uzemněním se“ a nutnou katalogizací potřebných nástrojů a schopností člověka pro jeho přežití. Dějiště hypnotické poutě k pocitům a vědomí ženy tvoří reálný biotop prostředí HaDivadla. Česká premiéra!

Sezona 46: Adaptace → Sezona 47: Nerůst

Remediace rozpracované inscenace    PROGRAM PDF PLAKÁT JPG
Premiéra
16. října 2021
Cena
320/220 Kč
Délka
90 min. bez přestávky
Autorka
Marlen Haushoferová
Režie
Kamila Polívková
Adaptace
Kamila Polívková
Dramaturgie
Anna Prstková a Ivan Buraj
Scéna, light design
Antonín Šilar
Kostýmní spolupráce
Zuzana Formánková
Hudba
Aid Kid
Sound design
Aid Kid a Dominik Dolejší
Inspice
Jan Doležel
Hospitace
Jana Uhýrková
Citovaný překlad
Kateřina Lepic

Obsazení
Děkujeme za podporu a spolupráci

NEWSLETTER