Logo HaDivadlo

Scéna progresivní dramaturgie
Sezona 50: Obzory

Tvůrčí intervence – Sezona 47: Nerůst

Sezona 47: Nerůst

Vzhůru do nerůstu! Série unikátních programů k našemu stávajícímu repertoáru přináší v průběhu sezony občerstvující pohledy na možnosti a funkce divadla. Společně s tvůrci vybraných inscenací a také s kolektivem HaDivadla a dalšími přáteli otevíráme vrstvy nových a nečekaných kontextů inscenací, ke kterým se vracíme po dlouhé lockdownové pauze. Tvůrčími intervencemi chceme směřovat pozornost k proceduralitě inscenací a zákulisí tvorby, komunitnímu rozměru divadla a hledat tak možnosti rozšiřování divácké zkušenosti.

Chápeme umění jako schopnost živého pohledu na skutečnost a právě tuto schopnost chceme v letošní sezoně rozvíjet v opětovném otevření toho, co se může jevit už jako uzavřené a známé. Budeme rekonstruovat a sdílet inspirace, které provázely naši tvorbu, ale také experimentovat s vkládáním děl do zcela nových situací. Čekají nás přednášky z kvantové fyziky, ale i z dějin literatury, speciální edice repríz s autorskými zásahy do ustálených struktur inscenací, bytové divadlo, které může být i u vás doma, workshop práce s emocemi pro děti nebo také imaginace utopické budoucnosti ve tmě, kdy místo sezení budeme v divadle ležet, možnost účastnit se rekonstrukce první čtené zkoušky pro diváky, kteří se ocitnou v roli herců, a mnohé další události. Některé tvůrčí intervence budou součástí večerního hraní, jiné budou tvořit autonomní program ve snaze čerstvě nahlédnout smysl naší práce.

Transformujeme původní tvary ve stále živé a překvapující. Místo permanentní produkce nového se chceme v letošní sezoně vědomě zastavit a prohloubit pohled na realitu, která nás již obklopuje.

Tvůrčí intervence v druhé polovině 47. sezony členíme do bloků k jednotlivým inscenacím, které zkoumáme. Cílem je radostná a riskující, úsporná a upřímně hledající tvorba. Pojďte prorůstat spolu s námi!

Sezonní manifest

 

10.–12. ledna 2022
Naši – Studie rozhovoru o klimatické krizi

18.–23. ledna 2022
HaDivadlo v Alfa pasáži

28. ledna – 1. února 2022
Indián v ohrožení

13.–14. února 2022
Náměsíčníci (imitace a tušení)

20.–27. února 2022
Woyzeck

25.–28. března 2022
Vernisáž

24. dubna 2022
Zeď

22.–25. května 2022
Vnímání

28.–30. května 2022
’68

průběžně
Rozšiřování diváckého zážitku

průběžně
Průzkum diváckých zážitkůDěkujeme za podporu a spolupráci

NEWSLETTER