Logo HaDivadlo

Scéna progresivní dramaturgie
Sezona 46: Adaptace → Sezona 47: Nerůst

Naši – Studie rozhovoru o klimatické krizi

Data představení

3. října    17.30
Přidat do kalendáře
30. října    19.30
Přidat do kalendáře
11. listopadu    19.30
Přidat do kalendáře
27. listopadu    19.30
Přidat do kalendáře

„Posloucháš se, jak mluvíš?“

Představení Naši – Studie rozhovoru o klimatické krizi dne 10. 9. 2021 od 19.30 je součástí edice HaDivadlo děkuje! Jedná se o sérii tří představení (10. 9., 14. 9. a 16. 9. 2021) věnovanou všem, kteří se aktivně podíleli na zdolání pandemie a pomoci postiženým.

Myslíme si, že to, co jsme v minulých měsících zažili, je ještě potřeba postupně vstřebat, vzít si ponaučení pro příští krizové situace. A zejména chceme poděkovat všem profesionálům i dobrovolníkům z řad zdravotnictví, sociálních služeb a dalších pomáhajících oborů. V HaDivadle rádi vytvoříme místo takovéhoto setkání a společného sdílení. Vybrali jsme tři inscenace s tematikou „návštěvy-setkání“, které nám bylo po několik měsíců odpíráno.

Všechny zájemce z „první linie“ na tato tři představení srdečně zveme a nabízíme zvýhodněné vstupenky za 100 Kč! Prosím, svá místa si rezervujte na e-mailu vstupenky@hadivadlo.cz či telefonicky na +420 607 617 239.

 

Rodina. Neděle. Diskuze po obědě. Tři generace. Matka (otec chybí) – bývalá disidentka, od mládí ochránkyně přírody, dcera s manželem – pracující v rodinné firmě na instalaci solárních panelů – a mladší dcera – účastnice klimatických protestů (byla párkrát u psychologa).

Linie boje vedená uvnitř environmentálního diskurzu. Rozhovory v rodinách jako dnešní bojové pole klimatické krize. Čaj? Katalogy mediálních předobrazů. Vnější svět v našich intimních prostředích. (Dá se vnitřní a vnější oddělovat?) Jak být účinným subjektem změny? Co je hysterická reakce a kdo hranice „zdravé“ reakce určuje? Dá se vůbec uskutečnit změna ve společnosti „kultivovaně“? Není každý protest v perspektivě každodennosti nemocí? Hysterie versus pasivita.

Studie dialogu. Probouzení společného vědomí. Uvidět budoucnost. Nechat organicky prorůst zeleň napříč chronicky se vracejícími pozičními spory!

Sezona 45: Zdroje

PROGRAM PDF PLAKÁT JPG Text pdf Reflexe v CEDITu 03
Premiéra
31. ledna 2020
Cena
290/190 Kč
Délka
70 min. bez přestávky
Autoři
Ivan Buraj, Pavel Sterec a Bohdan Karásek
Režie
Ivan Buraj
Dramaturgie
Matěj Nytra
Scéna
Pavel Sterec
Odborná konzultace
Matěj Metelec
Asistentka režie
Anna Magdalena Pavlicová

Obsazení
Děkujeme za podporu a spolupráci

NEWSLETTER