Logo HaDivadlo

Mecenášská vstupenka

 

Hraje ve vašem životě kultura důležitou roli?
Máte rádi divadlo? A HaDivadlo obzvlášť?

 

Přestože jsme součástí subvencované příspěvkové organizace, naše existence není samozřejmá. V „nízkonákladovém režimu“ v HaDivadle fungujeme dlouhodobě a každou aktivitu z finančního hlediska velmi pečlivě zvažujeme.  Zároveň neztrácíme chuť být inovativní a i přes nedostatečné finanční krytí realizujeme výstupy, které považujeme za důležité.

 

 

Jsme přesvědčeni, že veřejná instituce tady má být pro všechny a tuto roli bereme zodpovědně. Kulturní instituce potřebují i podporu svých diváků a partnerů.

 

Mecenášská vstupenka v hodnotě 1 620 Kč je nejsnazší cestou, jak HaDivadlo výrazněji podpořit.

 

Od konce roku 2023 dáváme držitelům Mecenášské vstupenky na výběr z osmi druhů našich mecenášských „typo-grafik“. Při zakoupení vstupenky online se prosím stavte v případě zájmu tisk vyzvednout k nám na pokladnu do Alfa pasáže.

Přehled dalších forem podpory máme připraven zde.

 

 

Jak je možné Mecenášskou vstupenku získat?

 

  • Koupit si ji můžete na každé představení přímo online přes GoOut. Tuto možnost najdete po rozkliknutí nabídky typů vstupenek.
  • Pořídíte ji samozřejmě také u nás na pokladně, kde vám ji v případě zájmu rádi dárkově zabalíme.
  • Nabízíme ji rovněž jako dárkový poukaz s roční platností, kdy si obdarovaný teprve vybere konkrétní představení. Poukaz můžete koupit jak online, tak ve formě fyzické kartičky u nás na pokladně.
  • Pokud máte ohledně možností nákupu jakékoliv otázky, chcete vystavit fakturu, obraťte se na naši pokladní Vendulu Možnarovou.

 

 


 

Věříme tomu, že rozmanitá nabídka kultury je znakem vyspělé společnosti a má v jejím životě nenahraditelné místo. Je přitom důležité, aby kulturní i další vyžití bylo dostupné všem. Dnešní svět umí docela přesně počítat „hmotné“, ale vyjádření hodnoty „nehmotného“ je už složitější disciplína.

 

 

Aby mohlo profesionální divadlo fungovat, je potřeba mít z čeho hradit spoustu nákladů. Divadlo si kromě prostředků na vznik inscenací při každé repríze znovu žádá plné nasazení nejen tvůrčího týmu, ale i technických a servisních pracovníků. Energie a další provozní náklady musí divadlo hradit stejně jako každý jiný podnik či instituce. V našem případě není pokrytí nezbytných nákladů možné pouze z příspěvku zřizovatele a vlastních tržeb, přestože fungujeme ve všech ohledech na bázi úsporných a low cost variant. U scény našeho typu, která se v duchu svého poslání zaměřuje na „experimentální divadlo“, je krajně obtížné odhadnout vývoj tržeb. Divácký úspěch inscenace je do poslední chvíle velkou neznámou i pro komerčně orientovaná divadla. O to obtížnější je odhad u našich projektů, které jdou bez kompromisů po smyslu věci – a tím často přímo proti marketingovému přístupu, kde má „nabídka uspokojovat poptávku“. Díky tomuto „netržnímu chování“ ale u nás můžete zažívat to, co jinde ne. Vzniká a probíhá tu častokrát něco naprosto unikátního.

Žádné „zdravé“ divadlo jako živý organismus nechce ustrnout, potřebuje se pouštět i do náročnějších projektů, zvát ke spolupráci zajímavé hosty, účastnit se mezinárodních spoluprací, využívat efektní technologie apod. To samozřejmě klade další nároky na finanční zdroje.

 

 

Pokud bychom se nechali vést čistě „tržní logikou“, pro zajištění všech zmíněných potřeb by cena vstupenek na naše představení musela být mnohonásobně vyšší, než je dnes. Naše divadlo by se pak ale pro většinu diváků stalo z ekonomických důvodů nedostupným.

Spočítali jsme reálné náklady na provoz a poměřili je s možnostmi naší divácké kapacity. Stanovili jsme tak průměrnou „reálnou cenu“ naší vstupenky (ve které není zahrnuta žádná „marže“). Vyšla nám částka 1 620 Kč.

A právě v této hodnotě naši speciální Mecenášskou vstupenku nabízíme!

 


 

 

Velikost podpory nerozhoduje, mecenášem může být každý. Jde o princip – podpořit podle svých možností něco, co považuju za důležité a užitečné. Pokud bude takový přístup vlastní čím dál více lidem, může to podle našeho přesvědčení mít na společnost jen pozitivní dopad.

 

 


 

Pokud byste měli zájem divadlo podpořit i jinak než zakoupením Mecenášské vstupenky, podívejte se prosím sem. Všem dosavadním partnerům a podporovatelům srdečně za celý kolektiv divadla děkujeme!

 


Děkujeme za podporu a spolupráci

NEWSLETTER