Logo HaDivadlo

Mecenášská vstupenka

Mecenášskou vstupenku můžete kupovat přímo online na GoOut.cz. Tuto možnost najdete po rozkliknutí nabídky typů vstupenek u každého představení. Koupit ji můžete také u nás na pokladně, kde vám ji v případě zájmu rádi dárkově zabalíme. Mecenášskou vstupenku nabízíme rovněž jako dárkový poukaz s roční platností, kdy si obdarovaný teprve vybere konkrétní představení.

 


 

Mecenášská vstupenka stojí 1 620 Kč.

 

 


 

Věříme tomu, že rozmanitá nabídka kultury je znakem vyspělé společnosti a má v jejím životě nenahraditelné místo. Je přitom důležité, aby kulturní i další vyžití bylo dostupné všem. Dnešní svět umí docela přesně počítat „hmotné“, ale vyjádření hodnoty „nehmotného“ je už složitější disciplína.

Aby mohlo fungovat profesionální divadlo, je potřeba mít z čeho hradit spoustu nákladů. Divadlo si kromě prostředků na vznik inscenací při každé repríze znovu žádá plné nasazení nejen tvůrčího týmu, ale i technických a servisních pracovníků. Energie a další provozní náklady musí divadlo hradit stejně jako každý jiný podnik či instituce. V našem případě není pokrytí nezbytných nákladů možné pouze z příspěvku zřizovatele a vlastních tržeb, přestože fungujeme ve všech ohledech na bázi úsporných a low cost variant. U scény našeho typu, která se v duchu svého poslání zaměřuje na „experimentální divadlo“, je krajně obtížné odhadnout vývoj tržeb. Divácký úspěch inscenace je do poslední chvíle velkou neznámou i pro komerčně orientovaná divadla. O to obtížnější je odhad u našich projektů, které jdou bez kompromisů po smyslu věci – a tím často přímo proti marketingovému přístupu, kde má „nabídka uspokojovat poptávku“. Díky tomuto „netržnímu chování“ ale u nás můžete zažívat to, co jinde ne. Vzniká a probíhá tu častokrát něco naprosto unikátního.

Žádné „zdravé“ divadlo jako živý organismus nechce ustrnout, potřebuje se pouštět i do náročnějších projektů, zvát ke spolupráci zajímavé hosty, účastnit se mezinárodních spoluprací, využívat efektní technologie apod. To samozřejmě klade další nároky na finanční zdroje.

Pokud bychom se nechali vést čistě „tržní logikou“, pro zajištění všech zmíněných potřeb by cena vstupenek na naše představení musela být mnohonásobně vyšší, než je dnes. Naše divadlo by se pak ale stalo pro většinu diváků naprosto nedostupným z ekonomických důvodů. Spočetli jsme reálné náklady na provoz a poměřili je s možnostmi naší divácké kapacity. Stanovili jsme tak průměrnou „reálnou cenu“ naší vstupenky (ve které není zahrnuta žádná „marže“). Vyšla nám částka 1 620 Kč.

A právě v této hodnotě nabízíme naši speciální Mecenášskou vstupenku!

 


 

Mecenášská vstupenka je nejsnazší cestou, jak HaDivadlo výrazněji podpořit.

 

Mecenáše, kteří nám při nákupu nechají na sebe kontakt, zařadíme do našeho speciálního VIP seznamu. Čekají vás zajímavé nabídky z divadla – prioritní pozvánky na premiéry, mimořádné akce, možnosti prohlídek divadla, setkávání s tvůrci apod.

Velikost podpory ale nerozhoduje, mecenášem může být každý. Jde o princip – podpořit podle svých možností něco, co považuju za důležité a užitečné, a neočekávat za to odměnu. Pokud bude takový přístup vlastní čím dál více lidem, může to podle našeho přesvědčení mít na společnost jen pozitivní dopad.

 


 

Pokud byste měli zájem divadlo podpořit i jinak, než zakoupením mecenášské vstupenky, podívejte se prosím sem. Všem dosavadním partnerům a podporovatelům srdečně za celý kolektiv divadla děkujeme!

 


Děkujeme za podporu a spolupráci

NEWSLETTER