Logo HaDivadlo

Alfa pasáž

HaDivadlo již dvacet let sídlí na svém místě v Alfa pasáži. Ta je přitom důležitým architektonickým ohniskem centra Brna, jelikož je domovem několika kulturních institucí, gastronomických podniků i obchodů.

HaDivadlo přesídlilo do prostor bývalého kina Alfa po několika stěhováních v lednu roku 2004, a od té doby je jeho domovem. První premiéru v Alfa pasáži představilo 14. ledna 2004. Šlo o inscenaci Hrdinové tehdejšího uměleckého šéfa Jiřího Pokorného a autorského kolektivu divadla.

Do června 2021 vedle HaDivadla v Alfa pasáži fungovala Kavárna Švanda. Poté prostor prošel rekonstrukcí a Janko Martinkovič v něm otevřel podnik Larva Mola. Od května 2023 zde najdete rakouskou restauraci Kšeft.

Naproti HaDivadlu se nachází Čokoládovna Minach, kam můžete zamířit také na kávu nebo řemeslnou zmrzlinu, a na místě legendárního Knihkupectví Michala Ženíška otevřel začátkem podzimu 2023 Etažér, cukrárna, kavárna a bar z dílny Cukrářství Martinák.

Nejstaršími inscenacemi na repertoáru HaDivadla, které vznikly již v Alfa pasáži, jsou Doma u Hitlerů aneb Historky z Hitlerovic kuchyně autora Arnošta Goldflama, Indián v ohrožení v režii Jiřího Havelky, Maryša v režii Lukáše Brutovského a Vyhnání Gerty Schnirch v režii Mariána Amslera.

Alfa pasáž
Webové stránky

Rozhovor s Vladimírem Hrdinou, majitelem Alfa pasáže
Reportér Magazín

Historie Alfa pasáže — Jak se z kina Alfa stalo HaDivadlo

 

Vzpomínky Petra Oslzlého na stěhování HaDivadla do Alfa pasáže v roce 2004
Blog HaDivadla

Dvacet let na svém místě – badatelský text Martina Tilšara
Blog HaDivadla

HaDivadlo 20 let v Alfa pasáži — Sousedská sešlost

 

Tisková zpráva: HaDivadlo oslaví 20 let v Alfě
Divadelní noviny

HaDivadlo slaví dvě výročí – reflexe sousednské sešlosti
Článek v MF Dnes

 

Foto edice s hereckým souborem

 

Foto David Konečný

 

… i ve veřejném prostoru


Děkujeme za podporu a spolupráci

NEWSLETTER