Logo HaDivadlo

Scéna progresivní dramaturgie
Sezona 45: Zdroje → Sezona 46: Adaptace

Vnímání

Data představení

4. září    19.30
Přidat do kalendáře
5. září    19.30
Přidat do kalendáře
9. září    19.30
Přidat do kalendáře
25. září    19.30
Přidat do kalendáře
8. října    19.30
Přidat do kalendáře
15. října    19.30
Přidat do kalendáře

„Tvůj pokoj je středem světa.“

Scénická introspektivní esej o melancholii odporu, svobodě v nerůstu.

Hranice mezi prací a volným časem bude v nové etapě dějin určované klimatickou krizí nutně redefinovaná. Když je herec na jevišti, tak pracuje, když je ve svém bytě, tak prožívá svůj volný čas. Čas mimo práci je v moderní společnosti zaplněn aktivitou, snažíme se ho trávit produktivně – definuje nás přece produkce! Ale co když se na scéně objeví pokoj hercova bytu? Co když je ohrožen hercův výkon absencí děje nebo konfliktu? Může se stát ono Nic spojené s neproduktivitou (pro udržitelnou budoucnost tolik důležité) tématem? Dá se Nic zobrazit?

Volně bloudící mysl. Soustředění se na mimolidské prvky tvořící skutečnost bytu rovnocenně člověku. Zkoumání světla. Péče o pokojové rostliny. Návštěva přítele. Sdílení únavy s planetou. Rozhovory o produktivitě. Co jsou úkoly umění dnes? Umí umění být avantgardou neproduktivity, nebo je ze své podstaty spřízněno s produkcí? Dá se být pořád nový? Jak se oprostit od nadbytku v umění? Bytí versus znamenání. Ubírání prvků. Oproštění se. Pomalost. Nedokončenost? Mu znamená japonsky Nic.

Nový autorský projekt kolektivu HaDivadla navazuje na spolupráci se scenáristou Bohdanem Karáskem a cituje z textů Georgese Pereca Muž, který spí a Lászla Krasznahorkaie Od severu hora Od jihu jezeru Od západu cesty Od východu řeka. Inspirací byl román Jeana-Philippa Toussainta Koupelna.

Sezona 45: Zdroje

PLAKÁT JPG
Premiéra
4. září 2020
Cena
290/190 Kč
Autoři
Ivan Buraj a kolektiv
Režie
Ivan Buraj
Scéna
Lenka Jabůrková
Dramaturgie
Matěj Nytra
Sound design
Matúš Kobolka
Kostýmní spolupráce
Kateřina Kumhalová

Obsazení
Děkujeme za podporu a spolupráci

NEWSLETTER