Logo HaDivadlo

Scéna progresivní dramaturgie
Sezona 46: Adaptace → Sezona 47: Nerůst

Strýček Váňa

Data představení

16. září    19.30
Přidat do kalendáře

„Teď je čas konečně tomu všemu porozumět. Čas být konečně spolu!!!“

Představení Strýček Váňa dne 16. 9. 2021 od 19.30 je součástí edice HaDivadlo děkuje! Jedná se o sérii tří představení (10. 9., 14. 9. a 16. 9. 2021) věnovanou všem, kteří se aktivně podíleli na zdolání pandemie a pomoci postiženým.

Myslíme si, že to, co jsme v minulých měsících zažili, je ještě potřeba postupně vstřebat, vzít si ponaučení pro příští krizové situace. A zejména chceme poděkovat všem profesionálům i dobrovolníkům z řad zdravotnictví, sociálních služeb a dalších pomáhajících oborů. V HaDivadle rádi vytvoříme místo takovéhoto setkání a společného sdílení. Vybrali jsme tři inscenace s tematikou „návštěvy-setkání“, které nám bylo po několik měsíců odpíráno.

Všechny zájemce z „první linie“ na tato tři představení srdečně zveme a nabízíme zvýhodněné vstupenky za 100 Kč! Prosím, svá místa si rezervujte na e-mailu vstupenky@hadivadlo.cz či telefonicky na +420 607 617 239.

 

Alain Badiou říká, že v našem světě zbyla už jenom těla a jazyky, ztratili jsme ale pravdy.

V domě na ruském venkově se schází společnost. Profesor Serebrjakov dovršil svoji práci. Odchází na důchod. Vrací se z města zpět na venkov. Očekávaná harmonie. Všude příroda! Celý život se zabýval uměním. Realismem. A Váňa pracoval celý život pro Serebrjakova. Obětoval se! Teď je čas konečně tomu všemu porozumět. Čas být konečně spolu!!! Všichni by dům chtěli chápat jako domov, jenomže všichni trpí a každý zoufale hledá ve světě těl a jazyků svoji pravdu a i ta ztrácí na věrohodnosti. Jakákoliv jistota se roztéká. Všechno obaluje cynismus – jazyk ztracených. Je možné ještě rozumět svému životu? Má smysl se ještě pro někoho obětovat? Jak žít se svými pravdami spolu s ostatními? Jak žít dál a dál a dál? Jak žít na konci smyslu kultury?

Vrcholné realistické drama A. P. Čechova jako chvála ekologie!

Inscenace byla nominována v kategorii Činoherní divadlo za režii na Cenu Divadelních novin 2016. Robert Mikluš nominován na Cenu Thálie 2016 za roli Astrova.

Sezona 41: Společnost individualismu – Být (s) někým?

PROGRAM PDF
Premiéra
8. dubna 2016
Cena
380/280 Kč
Délka
150 min. bez přestávky
Autor
Anton Pavlovič Čechov
Režie
Ivan Buraj
Překlad
Leoš Suchařípa
Dramaturgie
Dagmar Radová a Matěj Nytra
Výprava
Jana Boháčková a Lenka Jabůrková
Výběr a úprava hudby
Pavel V. Boiko
Asistentka režie
Tereza Agelová

ObsazeníEfekty v představení

kouření
střelbaDěkujeme za podporu a spolupráci

NEWSLETTER