Logo HaDivadlo

Scéna progresivní dramaturgie
Sezona 50: Obzory

Prezidentky

Data představení

10. září     19.30
11. září     17.30
Dřívější začátek

„Správně, proč by pár starých sádelnic jako my nemělo mít trochu legrace. Počkejte, skočím pro víno.“

Česká populace stárne. V časech rekordní zaměstnanosti hrozí čím dál tím většímu počtu lidí budoucí nezaměstnanost (stroje). Jak využít léta oddechu? Stará se vůbec společnost o své znavené a vysloužilé? Jak stárnou herci? Dá se uhrát čilost?

Důchodkyně Greta, Erna a jejich služebnice Marjánka na konci svých propracovaných životů. Seschlá těla u stolu a jediná svobodná činnost, kterou lze provozovat bez omezení: mluvení. Dialog se mění v monolog a soucit byl kolektivně spláchnut do záchodu. Jak se zabavit? Kam se pohnout? Je vůbec potřeba někam chodit? Obraz odstrkované vrstvy společnosti, interiér domácí defektní demokracie. Každý má právo na svou smrdutou historku!

Návrat triumfální debutové komedie bouřliváka Wernera Schwaba (1958–1994) na českou scénu. „Kolosální lhář“ z rakouského Grazu znovu v akci.

Cena Divadelních novin za Nejlepší činoherní inscenaci roku 2020. Marie Ludvíková získala nominaci na Cenu Divadelních novin v kategorii Nejlepší herecký výkon 2020. Kamila Valůšková získala širší nominace na Cenu Thalie 2019.

Sezona 44: Práce

PROGRAM PDF Reflexe v CEDITu 01 Reflexe v SADu
Premiéra
6. září 2019
Cena
520/380 Kč
Délka
90 min. bez přestávky
Autor
Werner Schwab
Režie
Kamila Polívková
Překlad
Josef Balvín
Dramaturgie
Viktorie Knotková
Scéna
Antonín Šilar
Kostýmy
Anna Chrtková
Hudba
Ivan Acher
Spolupráce
Matěj Nytra
Asistentka režie
Alexandra Bolfová

ObsazeníEfekty v představení

kouření
mlhostroj
stroboskop


Informace pro lidi na vozíku

Na představení můžeme nabídnout dvě místa pro lidi na vozíku.

Jste-li na vozíku, informujte prosím naše pokladní při nákupu vstupenky a přijďte do divadla nejpozději 20 min. před začátkem představení. Informace o vaší návštěvě nám pomůže v zajištění asistence ze strany uvaděčů či techniky pro vaše maximální pohodlí.


Děkujeme za podporu a spolupráci

NEWSLETTER