Logo HaDivadlo

Scéna progresivní dramaturgie
Sezona 49: Konec iluzí

Maloměšťáci

Termíny v přípravě.

„Víte, co to je láska? Láska!“

Petr by chtěl dostudovat práva a mít práci. Taťána by chtěla, aby jí Nil naslouchal a také aby ji miloval. Nil chce, aby přišel nový a spravedlivější svět. Polja chce jít do divadla.

Ikonický text ruského realistického dramatu. Útulný interiér z přelomu 19. a 20. století jako symbol zlatého věku rodiny. Slušní lidé a čajový servis. Život s jasnými hranicemi mezi tím, co je venku a co vevnitř. Práce jako ochrana těchto hranic. Konverzace a kostýmy – nuda interiéru. Kolik je hodin?

Otec rodiny – Vasil Vasilijevič Bezsemenov pronajímá byty mladým lidem. Nemá rád dlužníky, dobrodruhy ani židy. Jeho dům – jeho hrad a hlavně jeho pravidla! Teplo rodinného krbu. Ale co když je tento krb počátkem požáru? Generační konflikt?

Peklo domova! Jak se vyhnout frašce do nekonečna opakovaných konfliktů, které už ztratily svůj smysl? Není naše společnost v současnosti obětí jednoho z těchto konfliktů? Můžeme definovat sebe jedině skrze svého nepřítele? Kdo má právo soudit? Jak se nestat pevností a být schopen přijímat cizí? Není konec konců všechno cizí – i my sami? Boj s interiérem sebe sama! Uvidět cizí v sobě! Chvála temnoty.

Ivan Buraj za režii inscenace získal Cenu Divadelních novin 2019 v kategorii Činoherní divadlo.

Sezona 44: Práce

PROGRAM PDF PLAKÁT JPG Reflexe v SADu
Premiéra
13. prosince 2018
Cena
460/340 Kč
Délka
115 min. bez přestávky
Autor
Maxim Gorkij
Režie
Ivan Buraj
Použitý překlad
Bohumil Mathesius
Dramaturgie
Matěj Nytra
Scéna
Lenka Jabůrková
Kostýmy
Kateřina Marai
Kostýmní spolupráce
Kateřina Kumhalová

 

Roli Ženy nazkoušela jako host Mária Veselá († 7. září 2022), původně hlavní uklízečka našeho divadla.


ObsazeníEfekty v představení

Kouření


Informace pro lidi na vozíku

Na představení můžeme nabídnout dvě místa pro lidi na vozíku. Upozorňujeme, že vzhledem ke scénografickému řešení inscenace je z těchto míst omezená viditelnost.

Jste-li na vozíku, informujte prosím naše pokladní při nákupu vstupenky a přijďte do divadla nejpozději 20 min. před začátkem představení. Informace o vaší návštěvě nám pomůže v zajištění asistence ze strany uvaděčů či techniky pro vaše maximální pohodlí.


Děkujeme za podporu a spolupráci

NEWSLETTER