Logo HaDivadlo

Scéna progresivní dramaturgie
Sezona 49: Konec iluzí

Dům kultury a konců – Workshop: Konce v našich životech? Já v koncích?

Workshop s průvodci Adamem Čajkou a Evou Dittingerovou v OC Dornych.

Záměrem programu je vytvořit prostor ke zkoumání konců probíhajících okolo nás, v nás i skrze nás. V menších skupinách se podíváme na pozoruhodné konce v našich životech, na to, jak se dějí, a co se z nich lze naučit o dobrém ukončování. Vznikne tak sumář poznatků a příběhů, které ukazují, jak lze s konci a rozpady úspěšně pracovat, poučit se z nich a nebrat je pouze jako něco, co s bolestí opouštíme.

Na workshopovou část navazuje Společná akce: Vyprovázení (19.00–20.30), ta je otevřena i zájemcům mimo účastníky workshopu.

Celý program Domu kultury a konců v sobotu 10. června 2023 zde.

 

Adam Čajka 
Je lektorem metody nenásilné komunikace a členem nerůstové sekce organizace NaZemi. Pracuje se skupinami, protože jej baví prozkoumávat cesty, jak spolu jako lidé být, učit se, zkoumat svět nebo pracovat. Zaměřuje se na participativní metody, díky kterým skupina do velké míry spoluutváří tyto procesy.

Eva Dittingerová
Pracuje jako lektorka, facilitátorka a pedagožka se zaměřením na dramatickou výchovu. Zájem o příběhy a jejich potenciál ji přivedl k poradním kruhům, které přináší do prostředí formálního i neformálního vzdělávání.

Tereza Volmutová
Naučila se nebrat konce tak fatálně a spíš než jako úsečky vnímat životní etapy jako jednu propojenou spirálu. Jako nadšená teoretička i zakopávající praktička se zabývá důstojnou a smysluplnou prací a nejvíc by si přála skoncovat se všemi pracemi, které ničí lidi, planetu a nemají žádný smysl. Chodí ráda na konce-rty a sama hraje na basu v ženské kapele a jako polovina angažovaného basového dua. A konečně, je členka spolku NaZemi, kde je lektorkou globálního vzdělávání.

Martin Jestřábek
Člen spolku NaZemi, lektor globálního vzdělávání. Je zakladatelem sociálního družstva Tři ocásci, celoroční cyklista, promítač a baskytarista. (Hledá hloubku.)

Petr Jestřábek
Skončil již úspěšně i méně úspěšně vícero projektů a životních etap, ale stále se končit učí. Nejobtížnější je pro něj končit věci, u kterých je od počátku a má v nich nejvíce emocí a srdíčka. Naopak rád ukončuje zaběhnuté koleje a otevírá nové možnosti přemýšlení a fungování na úrovni osobní i organizační. Zatím ještě neskončil v sociálním družstvu Tři ocásci (které spoluzakládal), ve spolku NaZemi, v bioklubu Sypiště, v kapelách Makak Akustikus, Kumbalu a StarTracks.

Soňa Malá
Heart, head, hands – srdce, hlava, ruce? Soňa se na všech těchto rovinách věnuje krajinné a zahradní architektuře a také práci se skupinami jako facilitátorka participativních procesů. Tyto dvě na první pohled nesouvisející věci často vyústí do veřejné debaty o tom, jak bude vypadat prostředí, které nás obklopuje a utváří naše životy.

Dům kultury a konců Přihlásit se
Cena
200/400/800 Kč
Délka
90 min. bez přestávky
Průvodci
Adam Čajka a Eva Dittingerová
Další lektoři
Tereza Volmutová, Martin Jestřábek, Petr Jestřábek a Soňa Malá

 

www.dumkulturya.cz

 

Workshop je součástí jednodenní participativní události HaDivadla a Terénu Dům kultury a konců, konající se v prostorách OC Dornych, který je určen k demolici. Vstup na celodenní program je volný, na workshopovou část je třeba zakoupit vstupenku.

Na workshop nabízíme progresivní účastnický poplatek. Je na každém, jakou částku si může dovolit zaplatit. Možnosti jsou 200 Kč, 400 Kč či 800 Kč. Zakoupením vstupenky zde se přihlásíte na workshop.Děkujeme za podporu a spolupráci

NEWSLETTER