Logo HaDivadlo

Progressive Dramaturgy Theatre
Season 49: The End of Illusions

(Czech) Tvůrčí intervence: HaDivadlo v Alfa pasáži

(Czech) Scénografická instalace z fragmentů inscenací vynesená z podzemí HaDivadla na teraco Alfa pasáže. Sousedský pozdrav a úvodní vtažení do série tvůrčích intervencí. Znovu objevování možností a funkcí toho, co nás obklopuje, v podání našich dlouholetých scénografických spolupracovníků Lenky Jabůrkové a Matěje Sýkory a jejich dcery Evelíny.

(Czech) Lenka Jabůrková
Scénografka a výtvarnice kostýmů, absolventka Divadelní fakulty JAMU. Pravidelně spolupracuje s Ivanem Burajem na realisticky koncipovaných projektech, často s prvky live cinema, v HaDivadle – dříve v tandemu s Janou Boháčkovou (Zámek, Paní Bovaryová, Strýček Váňa, Náměsíčníci), nejnověji při inscenacích Maloměšťáci a Vnímání. Podílela se také na inscenacích v Národním divadle moravskoslezském (Odsun!!!), Divadle v Dlouhé (Iluze) či pro Divadlo Letí. Věnuje se také knižní ilustraci, zejména pohádkových forem.

Matěj Sýkora
Divadelní a filmový scénograf, performer, rozvíjející pravidelnou spoluprací s režiséry studiových i site specific sfér imaginativní a hravě postmoderní tvůrčí rukopis. Je absolventem Divadelní fakulty JAMU, kde pedagogicky spolupracuje s ateliérem scénografie. Patří k autorskému kolektivu D'epog a Lucii Repašské, pravidelně spolupracoval s Janem Kačenou, dále s Peterem Gondou, Vojtěchem Bártou či Ewou Zembok zejména na nezávislé scéně, vytvořil také inscenace v HaDivadle (K antropocénu, Čevengur, Moby Dick), Huse na provázku (Gádžové jdou do nebe) a projekty CEDu, či spolu s Janem Fričem v pražském Národním divadle (Koncové světlo). Podílel se na scénografii filmů např. Olma Omerzu (Všechno bude, Atlas ptáků) nebo Martina Duška (Staříci). Působí také v nepravidelných hudebních kolektivech (TŽCMNK aj.).

VÍCE O TVŮRČÍCH INTERVENCÍCH

(Czech) Koncept a realizace
(Czech) Matěj Sýkora, Lenka Jabůrková a Evelína

(Czech)  

Od 18. do 23. ledna 2022 instalace volně přístupná před HaDivadlem v Alfa pasáži.Thank you for your support and cooperation

NEWSLETTER