Logo HaDivadlo

Progressive Dramaturgy Theatre
Season 49: The End of Illusions

(Czech) Diskuze: Tvůrčí a profesní cesty absolventů DiFa JAMU

(Czech) Diskuze s absolventy Divadelní fakulty JAMU pořádaná ve spolupráci s Nadačním fondem Josefů K.

(Czech) Na základě současné spolupráce v rámci edice HaDivadlo podporuje otevíráme s Nadačním fondem Josefů K. debatu na téma tvůrčího a profesního života absolventů Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně.

Fond si dává za cíl svojí činností podpořit absolventy v počátcích jejich cest. V naší debatě se pak setkají absolventi v různých fázích své kariéry, aby společně reflektovali své zkušenosti a tvůrčí vývoj. Stejně tak i roli akademie jakožto své alma mater a reálný odraz získaných zkušeností, dovedností a vědomostí ve své praxi. 

 


 

Po diskuzi bude následovat uvedení inscenace – projektu podpořeného Nadačním fondem Josefů K. – Martina Tomanová a kolektiv: Tváře.

 


 

Petr Bittner
Publicista, mládnoucí influencer (spíše středního formátu). Veterán kulturních válek, strůjce historických politických porážek. Se svým bratrem utváří podcast ŠKRTY. V roce 2019 získal ocenění Genderman za prosazování rovných podmínek pro ženy a muže. V roce 2020 dokončil překlad knihy Inventing the Future od autorů Nicka Srniceka a Alexe Williamse.

Alexandra Bolfová
Režisérka a dramaturgyně, jež se ve své tvorbě zaměřuje na autorské divadlo, sociální témata a feminismus. Na JAMU studovala režii a dramaturgii, v současnosti je členkou uměleckého a výkonného vedení CO.LABS. Rovněž je zakladatelkou performativní platformy Averze_, kterou vede umělecky i po produkční stránce. Na Konzervatoři Brno se věnuje také pedagogické činnosti.

Barbara Herz
Vystudovala komparatistiku a divadelní vědu na FF UK, paralelně s tím i režii na JAMU. Věnuje se autorskému divadlu, tvoří mnohovrstevnaté textové montáže a pracuje s autentickými příběhy, které zachycuje metodou dokumentárního divadla verbatim. Zajímá se o společenská, sociální a environmentální témata a moderní mýty. Krom divadla působí i v neziskovém sektoru.

Petr Hanák
Divadelní a filmový herec. Absolvoval lektorství francouzštiny na MU a činoherní herectví na JAMU. Tři sezony strávil v angažmá v Divadle F. X. Šaldy v Liberci, čtyři další pak v Divadle Polárka. Hraje též v nezávislém divadle bazmek entertainment. 

Martin Modrý
Studoval Činoherní režii na DiFa JAMU, v současné době je režisérem na volné noze a paralelně studentem v Ateliéru herních médií na FaVU VUT. Mimo režii se více či méně profesionálně zabývá tvorbou scénické hudby a webovým vývojem. Jeho projekt Goodbye Nobody byl v roce 2022 podpořen Nadačním Fondem Josefů K. 

Petr Francán
Fotograf, kameraman, filmový dokumentarista a pedagog. Od roku 2016 je děkanem Divadelní fakulty JAMU. Od roku 2023 je zároveň předsedou správní rady Nadačního fondu Josefů K.

(Czech) Nadační fond Josefů K. (Czech) NFJK na Instagramu (Czech) NFJK na Facebooku (Czech) Martina Tomanová a kolektiv: Tváře (Czech) Událost na Facebooku
Ticket prices
(Czech) vstup volný
Length
(Czech) 90 min. without an interval
(Czech) Datum konání
(Czech) 15. dubna 2024

(Czech)  

HaDivadlo podporuje

listopad 2023 – duben 2024

 

nfjk.jamu.cz

 

Hosté:
Alexandra Bolfová, režisérka a dramaturgyně
Barbara Herz, autorka a režisérka
Petr Hanák, herec
Martin Modrý, režisér
Petr Francán, děkan DiFa JAMU 2016–2024, předseda správní rady Nadačního fondu Josefů K.

Moderuje:
Petr BittnerThank you for your support and cooperation

NEWSLETTER