Logo HaDivadlo

Progressive Dramaturgy Theatre
Season 49: The End of Illusions

(Czech) Diecézní charita Brno

(Czech) Každý člověk je pro nás důležitý a pomoc u nás najde každý, kdo ji potřebuje.

(Czech)  


 

• Srdečně zveme na odpolední kávu a svačinu 8. března od 17.00 ve foyer HaDivadla. Součástí bude beseda s ředitelem Diecézní charity Brno Oldřichem Haičmanem. Více tady.

• V prostorách divadla najdete prezentaci aktuální činnosti organizace.

 


 

Diecézní charita Brno pomáhá těm nejzranitelnějším. Přímo v Brně poskytuje sociální a zdravotní služby seniorům, lidem s postižením, matkám s dětmi v tísni, lidem bez domova, cizincům, lidem s psychickým onemocněním a mnoha dalším, kteří se ocitnou v náročné životní situaci.

Zaměstnanci diecézní charity:

• O seniory a nemocné pečují v jejich domácím prostředí.
• Radí těm, kteří se ocitli v dluhové pasti nebo se potřebují zorientovat v kritické situaci.
• Pomáhají najít cestu z ulice lidem bez domova.
• Lidé s postižením u nich nacházejí domov a podporu pro samostatné fungování.
• Matkám s dětmi poskytují zázemí, když se ocitnou bez střechy nad hlavou.
• Charitní záchranná síť se dokáže postarat i o ty, kteří pomoc jinde nenachází.

Zaměstnanci diecézní charity jsou zkušení odborníci, kteří ke své práci přistupují s obrovskou profesionalitou, ale zároveň s velkou dávkou laskavosti a empatie. Klienti jsou vždy na prvním místě, vše co děláme, děláme z lásky k lidem. Doplňují to slova pana Petra:

„V charitním domově pokojného stáří se dlouhé roky starali o mou maminku. Poznal jsem, s jakou láskou a péčí k ní přistupovali. Nebyla to jen péče, aby měla co jíst, kde spát, ale i o to, aby se tam cítila jako doma. Po čase tam našla druhou velkou rodinu.“

Diecézní charita ukázala, že je připravena pomoci i při nenadálých událostech jako je tornádo nebo válka na Ukrajině. Díky pomoci Charity nacházejí lidé, kterým se změnil život během okamžiku, znovu půdu pod nohama a střechu nad hlavou.

(Czech) Diecézní charita Brno

(Czech)

 

HaDivadlo podporuje

prosinec 2022 – duben 2023

dchb.charita.cz

 

Diecézní charita Brno pomáhá nejen v Brně, ale na území celého Jihomoravského kraje a v části Kraje Vysočina. Ročně zde najde pomoc okolo 60 000 lidí.

Stát se součástí této pomoci může každý, komu lidé v nouzi nejsou lhostejní – dárcovský účet: 107- 8975040287/0100, VS: 101.

Hledáte pomoc pro sebe nebo svého blízkého? Nabídku diecézní charity najdete zde.Thank you for your support and cooperation

NEWSLETTER