Logo HaDivadlo

Scéna progresivní dramaturgie
Sezona 45: Zdroje → Sezona 46: Adaptace

Třicet (horizontální oslava)

Termíny v přípravě.

30 hostů. 30 rozhovorů. 30 let.

Společný program Centra experimentálního divadla k výročí revoluce. CED – Divadlo Husa na provázku, HaDivadlo a Terén.

Prostory Divadla Husa na provázku se po třiceti letech od Sametové revoluce znovu stanou hlavním brněnským štábem. To má svou logiku – Husa na provázku a HaDivadlo byly vůbec prvními divadly, která v listopadu 1989 vyhlásila protestní stávku. Naším dnešním cílem je v tento důležitý den vytvořit místo setkání a společného usebrání.

Osou dne se symbolicky stane 30 rozhovorů se 30 osobnostmi. Budeme se věnovat širokému spektru témat, která považujeme za zásadní nejen v souvislosti s vývojem posledních třiceti let, ale zejména dnes.

Chceme vytvořit horizontální událost – zrušit hranice mezi jevištěm a hledištěm, zrušit hranice v čase. K setkání i samotným rozhovorům proto zveme nejen 30 hostů, ale i vás, diváky. Můžete přicházet i odcházet dle libosti, zúčastnit se dalších akcí v Brně a zase se vrátit za námi na Provázek.

Tisková zpráva zde.

Událost na Facebooku   
Cena
vstup volný
Délka
480 min. s přestávkou
Režie
Kolektiv Divadla Husa na provázku, HaDivadla a Terénu

 

Hosté
Kristina Andělová, Barbora Berezňáková, Barbora Bírová, Ľubo Burgr, Vanda Černohorská, Michal Doležel, Eva Fraňková, Miloš Gregor, Jiří Hlavenka, Dana Hradcová, Tomáš Hučko, Naděžda Johanisová, Peter Kalmus, Eva Klíčová, Markéta Kos Mottlová, Dana Kroková, Václav Mencl, Luděk Navara, Petr Oslzlý, Tomáš Pavlas, Ján Polyák, Anna Pospěch Durnová, Sandra Silná, Jana Soukupová, Vladimír Stehlík, Barbora Šedivá, Marcel Tomášek, Lucie Trlifajová, Dominik Želinský, Michal Ženíšek

Moderují
Soňa Baranová, Petr Kubala, Matěj Metelec, Samčo, brat dážďoviek, Alica Sigmund Heráková, Tereza StrnadováDěkujeme za podporu a spolupráci

NEWSLETTER