Logo HaDivadlo

Scéna progresivní dramaturgie
Sezona 50: Obzory

Prohlídka HaDivadla s architektem Tomášem Rusínem

HaDivadlo – 20 let na svém místě!

HaDivadlo do podzemí Alfa pasáže přesídlilo před 20 lety z nedalekého Kabinetu múz. Současné prostory adaptované na divadlo původně několik desetiletí sloužily oblíbenému kinu. Jak náročná byla rekonstrukce místa na divadlo? Jak to tehdy všechno bylo? Jaká specifika náš prostor má? Divadlem nás formou besedy a za pomocí obrazových ukázek provede spoluautor architektonického řešení současného HaDivadla, mimo jiné i scénograf, Tomáš Rusín z Atelieru RAW.

doc. Ing. arch. Tomáš Rusín
Po absolvování brněnské fakulty architektury Vysokého učení technického a praxi u prof. Holzbauera ve Vídni založil spolu s Ivanem Wahlou ateliér RAW. V oblasti architektury obdržel řadu cen od Národní ceny za architekturu přes Grand Prix Obce architektů za interiér, urbanismus a za rekonstrukci po Cenu ministra kultury Opera historica 2019. V roce 2010 se habilitoval na brněnské fakultě architektury a získal zde docenturu. V letech 1990–1992 vyučoval na katedře scénografie brněnské JAMU a v letech 1994–2015 na Fakultě architektury VUT Brno jako externí pedagog. V roce 1993 získal autorizaci ČKA a je členem Akademie architektury, Obce architektů a České komory architektů. V oblasti scénografie spolupracuje s mnoha režiséry, např. J. A. Pitínským, Hanou Burešovou, Romanem Polákem, Arnoštem Goldflamem, Jurajem Nvotou, Břetislavem Rychlíkem, Vladimírem Morávkem a Jiřím Heřmanem. Je držitelem několika ocenění rovněž za svou scénografickou práci.

Architektonická kancelář RAW Jaká je historie prostorů našeho divadla? Historie Alfa pasáže – Paláce Alfa Událost na Facebooku
Cena
vstup volný
Délka
90 min. bez přestávky
Datum konání
14. ledna 2024

 

14. leden je výročním dnem, kdy se roku 2004 odehrála první premiéra HaDivadla v prostorách Alfa pasáže. Šlo o inscenaci Hrdinové tehdejšího uměleckého šéfa Jiřího Pokorného a autorského kolektivu divadla.

Divadelní bar bude 14. ledna otevřen od 14.30 a po představení s dřívějším začátkem 17.30 do nočních hodin. Od 17.00 zveme na herecký úvod k Indiánovi v ohrožení v podání Miroslava Ukula Kumhaly.

Srdečně zveme všechny současné diváky, spolupracovníky, obyvatele Alfa pasáže, ale taky teatrology, badatele a zejména pamětníky!Děkujeme za podporu a spolupráci

NEWSLETTER