Logo HaDivadlo

Scéna progresivní dramaturgie
Sezona 48: Blízkost

Než skončí válka / До кінця війни

Data představení

12. prosince     19.30
Přidat do kalendáře

Ráno práce na výzkumu, oběd pro malou dceru, odpoledne volejbal s účastníky kurzu češtiny. Stihneme večerní telefon s babičkou v okupovaném Mariupolu? Noc plná neklidu a touhy probudit se v míru…

Jaká je každodenní realita příchozích z Ukrajiny? Dá se najít budoucnost v jiné zemi, v nalezeném bezpečí, ale také nejistém provizoriu? Je možné se integrovat a pokoušet se zapustit nové kořeny –⁠ anebo dál čekat na šanci vrátit se?

Dokumentární inscenace v režii Maxe Nowotarského, studenta režie Divadelní fakulty JAMU původem z Ukrajiny, tvořená a hraná společně s jeho krajany, kteří přišli během válečného jara do Brna a okolí. Experti všedního dne, v jiné zemi, jejichž původní domov zůstal v zóně bitevního pole.

Sezona 48: Blízkost

Max Nowotarski
Narozen 1994 ve středoukrajinské Vinnyci, od roku 2017 žije v ČR. Žák ukrajinských režisérů Valerije Bilčenka a Serhije Kovaleviče, aktuálně pokračuje ve studiu ateliéru režie a dramaturgie na Divadelní fakultě JAMU. Věnuje se dramatickému divadlu a ve svých projektech se fokusuje na zkoumání hereckých technik, včetně případů aktuálního a společensky angažovaného divadla a performativních forem. V roce 2022 se podílí na několika projektech spjatých s reflexí ruské války a genocidy, v HaDivadle byl kurátorem a průvodcem speciálního programu Palianytsia / Паляниця (Den ukrajinské kultury).

Premiéra
12. prosince 2022
Cena
320/220 Kč
Autoři
Kolektiv
Režie
Max Nowotarski
Dramaturgie
Matěj Nytra a kolektiv
Scéna
Alina Bodra
Hudba
Jasja Sajenko

 

Tři jedinečná uvedení
12., 13. a 14. prosince 2022


Obsazení

Artem Afanasjev, Valerija Bojčenko, Illja Borzenko, Anna Koreneva, Julianna Papp
Děkujeme za podporu a spolupráci

NEWSLETTER