Logo HaDivadlo

Scéna progresivní dramaturgie
Sezona 48: Blízkost

Než skončí válka / До кінця війни

Data představení

12. prosince     19.30
Přidat do kalendáře
13. prosince     19.30
Přidat do kalendáře
14. prosince     19.30
Přidat do kalendáře

Ráno práce na výzkumu, oběd pro malou dceru, odpoledne volejbal s účastníky kurzu češtiny. Stihneme večerní telefon s babičkou v okupovaném Mariupolu? Noc plná neklidu a touhy probudit se v míru…

Jaká je každodenní realita příchozích z Ukrajiny? Dá se najít budoucnost v jiné zemi, v nalezeném bezpečí, ale také nejistém provizoriu? Je možné se integrovat a pokoušet se zapustit nové kořeny –⁠ anebo dál čekat na šanci vrátit se?

Dokumentární inscenace v režii Maxe Nowotarského, studenta režie Divadelní fakulty JAMU původem z Ukrajiny, tvořená a hraná společně s jeho krajany, kteří přišli během válečného jara do Brna a okolí. Experti všedního dne, v jiné zemi, jejichž původní domov zůstal v zóně bitevního pole.

Sezona 48: Blízkost

Max Nowotarski
Narozen 1994 ve středoukrajinské Vinnyci, od roku 2017 žije v ČR. Žák ukrajinských režisérů Valerije Bilčenka a Serhije Kovaleviče, aktuálně pokračuje ve studiu ateliéru režie a dramaturgie na Divadelní fakultě JAMU. Věnuje se dramatickému divadlu a ve svých projektech se fokusuje na zkoumání hereckých technik, včetně případů aktuálního a společensky angažovaného divadla a performativních forem. V roce 2022 se podílí na několika projektech spjatých s reflexí ruské války a genocidy, v HaDivadle byl kurátorem a průvodcem speciálního programu Palianytsia / Паляниця (Den ukrajinské kultury).

Premiéra
12. prosince 2022
Cena
320/220 Kč
Autoři
Kolektiv
Režie
Max Nowotarski
Dramaturgie
Matěj Nytra a kolektiv
Scéna
Alina Bodra
Hudba
Jasja Sajenko

 

Tři jedinečná uvedení
12., 13. a 14. prosince 2022


Obsazení

Artem Afanasjev

Valerija Bojčenko

Illja Borzenko

Anna Koreneva

Julianna Papp
Děkujeme za podporu a spolupráci

NEWSLETTER