Logo HaDivadlo

Scéna progresivní dramaturgie
Sezona 49: Konec iluzí

Masterclass: Peter Gonda

Čtvrtá ze série Masterclass našich hostujících spolutvůrců Sezony 48: Blízkost.

Setkání a diskuze s režisérem a audiovizuálním tvůrcem Petrem Gondou, který v HaDivadle aktuálně pracuje na režii inscenace Moravský kras.

Jak lze v divadle dosáhnout autentického setkání s divákem? Jaká jsou specifika spolupráce s neherci při komponování otevřeného divadelního tvaru? S jakými materiály lze v divadle pracovat, pokud není prvotním tvůrčím východiskem dramatický text nebo napsaný scénář? Jak navazovat tvůrčí dialog s technologií? O výzvách v tvůrčím procesu devised theatre, hloubkovém studiu zdrojů, kolektivním autorství a propojování komunit.

Peter Gonda
Divadelní režisér, audiovizuální umělec, VJ, programátor. Narozen 1983. Vystudoval informatiku v Bratislavě a Katedru alternativního a loutkového divadla DAMU. V minulosti působil jako rozhlasový redaktor (Radio Wave), spoluzaložil projekt Easterndaze mapující východoevropskou hudební alternativní scénu a label Baba Vanga vydávající experimentální elektronickou hudbu. V Praze je součástí audiovizuálního improvizačního tělesa Kolektiv. Ve své divadelní práci se zaměřuje na testování postdramatických inscenačních forem, často ve spolupráci s neherci (v letech 2014–2015 např. vytvořil sérii projektů spolu s pacienty léčebny v Bohnicích). Mezi jeho poslední práce patří inscenace OK Carbon (2021, Alfréd ve dvoře) založená na komunikaci s programy umělé inteligence, nebo scénický koncert Šest příběhů o vzniku a zániku (2019).

Událost na Facebooku
Cena
vstup volný
Délka
90 min. bez přestávky
Datum uvedení
17. dubna 2023


Děkujeme za podporu a spolupráci

NEWSLETTER