Logo HaDivadlo

Scéna progresivní dramaturgie
Sezona 49: Konec iluzí

Masterclass: Antonín Šilar

Druhá ze série Masterclass našich hostujících spolutvůrců Sezony 48: Blízkost.

Setkání a otevřená diskuze s pravidelným spolutvůrcem HaDivadla, žádaným divadelním i filmovým scénografem – autorem scény k inscenaci Humanismus 2022.

Kudy vedou hranice mezi divadelní, performativní a filmovou (AV) scénografií? Jak se v osobním rukopisu a při opakované spolupráci s režiséry a divadelnicemi jako jsou Ivan Buraj, Kamila Polívková či Petra Tejnorová tvaruje zájem o realistickou i projekční scénografii a práci s metodou Live Cinema? O přesazích filmového myšlení ve scénické tvorbě a naopak stylizaci divadelní metamoderny ve video a filmových projektech – na cestě od abstrakce, minimalismu k výpravné hyperrealitě (Kosmos), až k mozaikovitosti remediační online série (Zeď). Jaké inspirace, mýty, archetypy dokáží stvořit tajemné Gorgó?

Antonín Šilar
Scénograf a výtvarník, působící na studiových i národních scénách, zároveň také v audiovizi. Jeho pravidelnými spolutvůrkyněmi jsou Kamila Polívková (tvorba ve Studiu Hrdinů, v HaDivadle při inscenacích Macocha, Prezidentky, Zeď) nebo Petra Tejnorová (projekty založené na metodě live cinema – Nevina, Putinovi agenti), na projektech se setkává také s Ivanem Burajem či Štěpánem Páclem. V roce 2016 měl premiéru oceněný autorský film Menandros a Thaïs, který napsal a režíroval společně se spisovatelem a překladatelem z antických jazyků Ondřejem Cikánem; jejich novou spoluprací je letošní autorská inscenace Gorgó v Divadle X10. Podílel se také na zahraničních projektech mj. na vídeňské scéně či ve Finsku a vystavoval např. na Pražském Quadriennale.

Událost na Facebooku
Cena
vstup volný
Délka
90 min. bez přestávky
Datum uvedení
15. prosince 2022


Děkujeme za podporu a spolupráci

NEWSLETTER