Logo HaDivadlo

Scéna progresivní dramaturgie
Sezona 44: Práce

European Citizen Popsong (BE)

Termíny v přípravě.

Síla hudby vymazala hranice mezi státy. Ale zmůže ještě, abychom si připadali jako evropští občané i po Brexitu?

Co je to Evropa, Evropská unie a „evropanství“? Performerka a hudebnice Marieke Dermul v minulých letech zkoumala, zda existuje něco takového jako evropská identita nebo společný evropský smysl existence. S touto otázkou začala cestovat po Evropě a shromažďovala názory hudebníků i obyčejných občanů z celého kontinentu a snaží se stvořit univerzální „European Citizen Popsong“ – tedy „Píseň evropského občana“, jejíž hudba a texty budou kompilací různých stylů a názorů občanů (hudebníků, novinářů, anarchistů atd.).

Ve své evropsky-hudební performanci spojuje nasbíraný filmový materiál z minulých let s aktivním zapojováním diváků, kteří vstupují do představení v rolích zástupců různých názorových či sociálních skupin a spolupodílejí se tak na společném evropském popsongu.

Marieke Dermul je belgická performerka, divadelní herečka, autorka, zpěvačka a skladatelka. Studovala na Theatre School of Amsterdam. Hraje v divadlech Noord Nederlands Toneel, Orkater, Bellevue Theater, Fabuleus a MAAS Theater & Dance v Rotterdamu. Byla součástí pop-rockové kapely Superlijm. Ve svých divadelních představeních si klade otázky, na které by se v běžném životě neodvážila zeptat, ačkoli jsou v mnoha případech kladeny na základě nepochopení/nevědomosti. Během jejích představení jsou hranice mezi fikcí a skutečností velmi často překračovány tam a zase zpět.

VSTUPENKY   
Premiéra
Cena
200 Kč
Délka
60 min.
Autor
Marieke Dermul
Režie
Marieke Dermul

Hraje

Marieke Dermul
Děkujeme za podporu a spolupráci