Logo HaDivadlo

HaDivadlo

42. sezona MY A ONI

Dokonalost

S.d.Ch. autor

Barbara Herz / DOK.TRIN režie

„Naše zahlazení bude stejně dokonalé.“

Uváděno na Studiu – prostoru únikového schodiště.

Musíme být dokonalí. Přesní. Včas. Bez čehokoliv navíc. Nesmíme na nic čekat. Být výkonní – a dokonalí. Jistěže hned. (Proč je na všechno tak málo času?) Naše štěstí je však poněkud paradoxní. Rámováno duchem svaté trojice, jímž je značka, balení a ta správná reklama. Na image, aktivitu a nikdy neutuchající spokojenost.

Jeden z fenoménů této doby líčený s nadhledem, humorem i sžíravou ironií. V původní hře originálního dramatika S.d.Ch. uvádíme groteskně-mysteriózní komentář k naší pozoruhodné přítomnosti, kde dokonalost reprezentuje žena. Žena jejíž život probíhá v horizontální poloze. Rámec scénického eseje dotváří písně Maria Buzziho vycházející z briskních postřehů filosofa a sociologa Gilla Lipovetského.

S.d.Ch. (1970)
Spisovatel. Dramatik. Loutkoherec. Autor rozhlasových her a kolážového komiksu Varlén. Textař, skladatel, kytarista a frontman kapely Ruce naší Dory. Dle vlastních slov autor s optikou nastavenou v jistém zvláštně esoterně – civilistním a absolutistním modu. Ve všech tvůrčích formách vrství své komentáře k uměleckému, intelektuálnímu i duchovnímu stavu světa. Získal dvě ceny Alfreda Radoka za původní divadelní hru 2012 (Zátiší ve Slovanu) a 2013 (Duchovní smrt v Benátkách).

Barbara Herz (1983)
Narozena v Praze. Vystudovala komparatistiku a divadelní vědu na FF UK a režii na JAMU, kde nyní pokračuje v doktorském studiu. V roce založila 2013 divadelní platformu dok.trin. S dramaturgem Martinem Sládečkem zde vytvořila inscenace Svět včerejška a Antigone vzletem sokolím, s Alžbětou Michalovou Zprávu o zázraku (Josef Toufar). Spolupracovala s Divadlem v Dlouhé (Illies: 1913. Scénický kalendář o počátku moderní doby), ND Brno (S.d.Ch. Duchovní smrt v Benátkách, Vyrypajev: Iluze), Divadlem Husa na provázku (Fischerová: Dvanáct způsobů mizení, Maška: Golem 12:01), MD Zlín (Stasiuk: Noc).

sdílet

Premiéra
26. dubna 2016

Autor
S.d.Ch.

Režie
Barbara Herz / DOK.TRIN

Dramaturgie
Jakub Liška

Výprava
Kateřina Marai

Hudba
Mario Buzzi

Hrají

Simona Peková

Jiří Svoboda

Jiří Miroslav Valůšek

Miroslav Kumhala

Zavřít

Partneři