Logo HaDivadlo

Scéna progresivní dramaturgie
Sezona 45: Zdroje

Bull (IL)

Termíny v přípravě.

30. ročník festivalu SETKÁNÍ/ENCOUNTER — Yoram Loewenstein Acting School

Tato škola byla založena v roce 1988. Mezi absolventy školy patří: Ayelet Zorer (který hrál ve filmu “Andělé a démoni” s Tomem Hanksem, “Mnichov” v režii Stevena Spielberga, “Superman” a mnoho dalších), Ali Saliman (který hrál ve filmu “Paradise Now”, který byl nominován na Oscara), Yael Grobglas (který hraje v Hollywoodu) a mnoho dalších, kteří hrají hlavní role v divadelních filmech a televizi v Izraeli.

Škola se nachází v nejvíce zanedbané čtvrti Tel Avivu. Jedinečnost školy spočívá v kombinaci nejvyššího stupně profesionálního herectví s komunitní prací v sousedství školy. Po celém světě existuje opravdu jen málo takových institucí. V rámci studia herectví se studenti zavazují vést v rámci komunity 19 dramatických skupin, jako jsou ohrožená mládež, děti přistěhovalců v nouzi, slepé a částečně slepé děti, děti se speciálními potřebami a mnoho dalších.

BULL

V této kanceláři někdo dnes dostane výpověď. Thomas, Tony a Isobel bojují o své pracovní pozice a stejně jako v životě jen ten nejsilnější může vyhrát. Všechny kroky jsou legální i když konec už je nám dávno znám. Silná, vlivná hra Mika Barletta vyhrála cenu Olivia Award v roce 2015 a byla s obrovským úspěchem uvedena v londýně a New Yorku. Je to hra, která by nám neměla být lhostejná. Dívat se na herce a vidět zároveň obraz sebe ve společnosti, kde jedině ten schopný může přežít. Společnost bez empatie, bez soucitu s jediným účelem – posílit kmen a vyhrát.

Meirav Shirom herečka, tanečnice a režisérka: “Po 10 letech v divadle a televizi jako úspěšná herečka a vítězka Ceny izraelského divadla pro herce v hlavní roli bylo přirozené, abych rozšířila svůj umělecký rozsah o režii. Jako herečka vyprávím příběh o postavě v konceptu, o kterém rozhodli tvůrci představení, ale jako režisérka se snažím o vedení herců dle mých nejlepších nápadů, abych předala příběh, který je v tomto případě tvrdou kritikou naší společnosti. V této inscenaci je pro mne jako pro režisérku skutečně důležité především vyprávět příběh. Upřednostňuji výběr her, které si spojím s určitým realistickým tématem. To totiž znamená, že publikum bude mít vždy pocit, že slyší text ve dvou rovinách. Psaný text vypráví příběh a podtext vypráví téma.”

www.encounter.cz   
Délka
60 min. bez přestávky
Autor
Mike Bartlett
Režie
Meirav Shirom
Dramaturgie
Eynat Baranovsky
Scénografie, light design, produkce
Eyal Tavori
Kostýmy
Meirav Shirom
Choreografie, hudba
Matan Ben Shimol
Foto
Raday Rubinstein

Obsazení

Thomas

Daniel Moreshet

Carter

Sean Softi

Tony

Daniel Avital

Isobel

Shay Cohen Ne’eman

Isobel

Odeya Yaron
Děkujeme za podporu a spolupráci

NEWSLETTER