Logo HaDivadlo

Progressive Dramaturgy Theatre
Season 49: The End of Illusions

(Czech) Theater heute und morgen III

Dates to be announced.

(Czech) Cyklus Současné divadlo

(Czech) Mezigenerační setkání – generace Castorf a generace Mondtag.

Závěrečný díl série prezentací o současném dění nejen evropské divadelní scény, opět vedený teatrologem a režisérem Janem Doleželem.

Co spojuje nebo naopak odlišuje velká režisérská jména stále vlivné (nejen) post-dramatické generace a mladší etablované, formálně i tematicky (možná ještě více) radikální „auteury“? Kam se rozvinul rukopis a horizont zájmů legendárního Franka Castorfa á la generace Volksbühne, v nejnovějších projektech (Hluk, Fabian, Zdeněk Adamec)? Kam naopak míří expresionistická a vztekle malebná poetika třicátníka Ersana Mondtaga? Jak s totožnými náměty (Soumrak bohů, Tři sestry) pracovali generačně i estetikou odlišní Ivon van Hove, Simon Stone či Susanne Kennedy?

Prezentace následovaná diskuzí s publikem o krajních i stálých podobách současné evropské činohry s přesahem k intermedialitě či angažované výpovědi.

Jan Doležel
Studoval Katedru divadelních studií FF MU. V současnosti je posluchačem činoherní režie DiFa JAMU. Věnuje se divadelní kritice, ve svých textech se zaměřuje především na německojazyčný divadelní prostor. Pravidelně publikuje v Divadelních novinách nebo časopise KØD. V HaDivadle působí jako asistent režie a je členem týmu lektorů dramaturgických úvodů a besed po představení.

Ticket prices
(Czech) vstup volný
Length
(Czech) 90 min. without an interval

(Czech)  

Proběhne na Studiu

 

Předchozí díly Cyklu Současné divadlo:

23. 9. 2021 / Theater heute und morgen I

25. 10. 2021 / Intro: Gob Squad

10. 11. 2021 / Theater heute und morgen IIThank you for your support and cooperation

NEWSLETTER