Logo HaDivadlo

HaDivadlo

scéna Centra experimentálního divadla, p.o.

Songfest – Vítání roku opice

15. ročník festivalu Songfest.cz přivítá čínský rok Opice v deseti českých městech s tradiční pekingskou operou

Stylovou oslavu nového čínského roku přinese tradičně již 15. ročník festivalu Songfest.cz. Tří týdny od 3. do 20. února, deset měst a pestrý program, jemuž bude letos vévodit autentická ukázka tradiční pekingské opery Opičí král v podání členů Čínské divadelní akademie v Pekingu - takové bude vítání nového roku dle luno-solárně jupiterského kalendáře, který bude tentokrát ve znamení ohnivé Opice. Festival Songfest tradičně zahajuje vánoční předprodej a nabízí možnost pořídit pod vánoční stromek netradiční dárek, který dává nahlédnout do vzdálených kulturní tradic.

Rok ohnivé opice, který začne 8. února 2016, přináší dynamickou pohyblivost, ohebnost a vitalitu, racionalitu i cit pro umění, průbojnost, proměnlivost a komunikaci,” říká zakladatelka festivalu Feng-yűn Song a dodává: „To vše jsou vlastnosti, které se snažíme obsáhnout v našem festivalu, který jsme letos věnovali zejména barevné proměnlivosti lidského hlasu a improvizaci. Jsem ráda, že letos uvítáme dva mistry pekingské opery s ukázkou z tradičního představení Opičí král.” Programovou oporou multikulturního festivalu Songfest.cz 2016 bude samozřejmě také samotná Feng-yűn Song a její spolumoderátoři Jaroslav Dušek a Martin Zbrožek, jazzové Trio PUO, Lenka Navrátilová u piana a Eva Vogletanzová s romantickou kytarou. Na jednotlivých koncertech dále vystoupí například písničkář Jan Burian či americký perkusista Michael Delia.

Festival začne tentokrát netradičně na Moravě v olomouckém Divadle na Šantovce, dále bude pokračovat do Příbora. První festivalový víkend zakončí v brněnském HaDivadle a ve Znojemské Besedě ve Znojmě. Druhý víkend Songfestu začne na Malé scéně nového plzeňského divadla J. K. Tyla, poté zavítá do Divadla Drak v Hradci Králové, aby vyvrcholil v Praze v Paláci Akropolis. Závěrečný festivalový víkend bude patřit jižním Čechám: Písku, Českým Budějovicím a Českému Krumlovu. Vstupenky je možné zakoupit na pokladnách festivalových scén, ceny se pohybují v přívětivém rozmezí od 150 do 300 Kč.

Každý večer festivalu je jedinečný a neopakovatelný. Vedle základních opor Songfestu.cz 2016 se připojí také výtečný soubor Orchestr zapomenuté země snivců Jaroslava Kořána, který vystoupí v pražském Paláci Akropolis, v Jihočeské filharmonii v Českých Budějovicích a v Městském divadle v Českém Krumlově. Návštěvníky jistě nezklamou ani další hosté: v Příboře, v Brně a ve Znojmě to bude osobitý český písničkář Jan Burian, ve Znojmě vystoupí pro diváky Songfestu nikoli neznámý dětský soubor Carmina Clara. V Hradci Králové se představí maďarská šansonierka a houslistka Agnes Gutas, zatímco v Plzni si zařádí americký avantgardní perkusista Michael Delia se svojí autorskou scénickou hudbou. Festival také uvede nové začínající ženské kvarteto Gaia z jižních Čech, jehož motto zní: „Tvoříme hudbu, která opravdu žije“.

Kromě hlavního koncertu, který začíná vždy v 19 hodin, nabízí festival mezi 16 – 18:30 hodinou pestrý doprovodný program určený dětem i dospělým. Ten probíhá v každém městě v takzvaném Pavilonu her a je pro všechny příchozí zdarma.

Zakladatelka festivalu Feng-yűn Song v těchto dnech vydává CD singl „Tichá noc“, na kterém vánoční skladba zní v češtině, angličtině, také v čínském přebásnění Song. Na nahrávce se podíleli Filharmonie Hradec Králové, Lukáš Hurník, Kamil Holub či Jan Kučera. Bonusem je Mozartova Píseň o Jaru v německém a čínském jazyce. Slavnostní křest proběhne 12. prosince v Hudební kavárně Divadla Na Prádle.

 

 

 

Songfest 2016 – festivalové scény

3. 2. 2016 Olomouc Divadlo na Šantovce

4. 2. 2016 Příbor Piaristický klášter - refektář

5. 2. 2016 Brno Ha Divadlo

6. 2. 2016 Znojmo Znojemská Beseda

 

11. 2. 2016 Plzeň Nové divadlo J.K. Tyla

12. 2. 2016 Hradec Králové Divadlo Drak

13. 2. 2016 Praha Palác Akropolis

 

18. 2. 2016 Písek Sladovna o.p.s.

19. 2. 2016 České Budějovice Jihočeská filharmonie

20. 2. 2016 Český Krumlov Městské divadlo

 

Pořadatel v Olomouci: Konfuciova akademie Univerzity Palackého v Olomouci

Pořadatel v Příboře: město Příbor 

 

Spolupořadatelé:

Praha: Palác Akropolis

Hradec Králové: Divadlo Drak

Plzeň: Nové divadlo J. K. Tyla

Brno: Ha Divadlo

Písek: Sladovna o.p.s.

České Budějovice: Jihočeská filharmonie

Český Krumlov: Městské divadlo Český Krumlov

 

 

 

Předprodej v pokladnách všech festivalových scén. www.songfest.cz

 

Partneři:

ZOO Praha

Dobrá čajovna

Znojemská Beseda, Znojmo

Městská knihovna Znojmo

 

Mediální partneři:

National Geographic, Česko

BigMedia s.r.o.

ReGeNeRaCe, magazín

Ceskenoviny.cz

Rádio 1

Rádio Color

 

 

Tento projekt je finančně podporovaný Ministerstvem kultury České republiky a hlavním městem Praha.

 

Kontakt:

Lucie Čunderliková
SMART Communication s.r.o. - marketing, media & promotion

T: +420 272 657 121
M:
+420 733 538 889
E: cunderlikova@s-m-art.com

W: www.s-m-art.com

share
Zavřít