Logo HaDivadlo

Progressive Dramaturgy Theatre
Season 49: The End of Illusions

(Czech) Masterclass: Peter Gonda

(Czech) Čtvrtá ze série Masterclass našich hostujících spolutvůrců Sezony 48: Blízkost.

(Czech) Setkání a diskuze s režisérem a audiovizuálním tvůrcem Petrem Gondou, který v HaDivadle aktuálně pracuje na režii inscenace Moravský kras.

Jak lze v divadle dosáhnout autentického setkání s divákem? Jaká jsou specifika spolupráce s neherci při komponování otevřeného divadelního tvaru? S jakými materiály lze v divadle pracovat, pokud není prvotním tvůrčím východiskem dramatický text nebo napsaný scénář? Jak navazovat tvůrčí dialog s technologií? O výzvách v tvůrčím procesu devised theatre, hloubkovém studiu zdrojů, kolektivním autorství a propojování komunit.

Peter Gonda
Divadelní režisér, audiovizuální umělec, VJ, programátor. Narozen 1983. Vystudoval informatiku v Bratislavě a Katedru alternativního a loutkového divadla DAMU. V minulosti působil jako rozhlasový redaktor (Radio Wave), spoluzaložil projekt Easterndaze mapující východoevropskou hudební alternativní scénu a label Baba Vanga vydávající experimentální elektronickou hudbu. V Praze je součástí audiovizuálního improvizačního tělesa Kolektiv. Ve své divadelní práci se zaměřuje na testování postdramatických inscenačních forem, často ve spolupráci s neherci (v letech 2014–2015 např. vytvořil sérii projektů spolu s pacienty léčebny v Bohnicích). Mezi jeho poslední práce patří inscenace OK Carbon (2021, Alfréd ve dvoře) založená na komunikaci s programy umělé inteligence, nebo scénický koncert Šest příběhů o vzniku a zániku (2019).

(Czech) Událost na Facebooku
Ticket prices
(Czech) vstup volný
Length
(Czech) 90 min. without an interval
(Czech) Datum uvedení
(Czech) 17. dubna 2023


Thank you for your support and cooperation

NEWSLETTER