Logo HaDivadlo

Progressive Dramaturgy Theatre
Season 49: The End of Illusions

(Czech) Masterclass: Bohdan Karásek

(Czech) První ze série Masterclass našich hostujících spolutvůrců Sezony 48: Blízkost.

(Czech) Setkání a otevřená diskuze s oceňovaným filmovým scenáristou a režisérem Bohdanem Karáskem – spoluautorem původního textu Humanismus 2022.

Jak pracovat s civilismem v dramatickém, filmovém či rozhlasovém médiu a jaké inspirační zdroje byly klíčové pro spolupráci s HaDivadlem a Ivanem Burajem, nebo při tvorbě autorských filmů? Je studium oboru scenáristiky a dramaturgie na FAMU relevantní startovní dispozicí, anebo se originální tvůrčí jazyk vyvíjí autonomní cestou a pod vlivem nejen literární a kinematografické historie? Kde leží hranice mezi realismem jako formálním stylem a dokumentární autenticitou? O hercích, i nehercích, před i za kamerou, auteurském (osobním) gestu či utopii kolektivní spolupráce při tvarování konceptu tzv. bytového filmu. Kdy končí čas pro pozdní debut?

Bohdan Karásek
Filmový scenárista a režisér, rodák z Brna (narozen 1978). Jeho tvorba měla dosud dvě období spjaté vždy s vývojem autorské a zejména civilně založené poetiky – to první přináležející k tuzemské silné tradici amatérského filmu 90. let, druhé prosazené i v distribuci a při festivalovém uvádění. Za svůj celovečerní „bytový film“ Karel, já a ty (2019) získal mj. Cenu filmové kritiky jako Objev roku, stejně jako v řadě dalších filmů spřízněných tvůrců (Petr Marek či Václav Kadrnka) zde i vystupuje herecky. Působil také jako ateliérový asistent na FAMU, v poslední době tvoří i pro rozhlas a působí na hudební scéně. S HaDivadlem poprvé spolupracoval v roce 2020 na původních textech Naši a Vnímání.   

(Czech) Událost na Facebooku
Ticket prices
(Czech) vstup volný
Length
(Czech) 90 min. without an interval
(Czech) Datum uvedení
(Czech) 29. listopadu 2022


Thank you for your support and cooperation

NEWSLETTER