Logo HaDivadlo

Progressive Dramaturgy Theatre
Season 49: The End of Illusions

(Czech) Masterclass: Antonín Šilar

(Czech) Druhá ze série Masterclass našich hostujících spolutvůrců Sezony 48: Blízkost.

(Czech) Setkání a otevřená diskuze s pravidelným spolutvůrcem HaDivadla, žádaným divadelním i filmovým scénografem – autorem scény k inscenaci Humanismus 2022.

Kudy vedou hranice mezi divadelní, performativní a filmovou (AV) scénografií? Jak se v osobním rukopisu a při opakované spolupráci s režiséry a divadelnicemi jako jsou Ivan Buraj, Kamila Polívková či Petra Tejnorová tvaruje zájem o realistickou i projekční scénografii a práci s metodou Live Cinema? O přesazích filmového myšlení ve scénické tvorbě a naopak stylizaci divadelní metamoderny ve video a filmových projektech – na cestě od abstrakce, minimalismu k výpravné hyperrealitě (Kosmos), až k mozaikovitosti remediační online série (Zeď). Jaké inspirace, mýty, archetypy dokáží stvořit tajemné Gorgó?

Antonín Šilar
Scénograf a výtvarník, působící na studiových i národních scénách, zároveň také v audiovizi. Jeho pravidelnými spolutvůrkyněmi jsou Kamila Polívková (tvorba ve Studiu Hrdinů, v HaDivadle při inscenacích Macocha, Prezidentky, Zeď) nebo Petra Tejnorová (projekty založené na metodě live cinema – Nevina, Putinovi agenti), na projektech se setkává také s Ivanem Burajem či Štěpánem Páclem. V roce 2016 měl premiéru oceněný autorský film Menandros a Thaïs, který napsal a režíroval společně se spisovatelem a překladatelem z antických jazyků Ondřejem Cikánem; jejich novou spoluprací je letošní autorská inscenace Gorgó v Divadle X10. Podílel se také na zahraničních projektech mj. na vídeňské scéně či ve Finsku a vystavoval např. na Pražském Quadriennale.

(Czech) Událost na Facebooku
Ticket prices
(Czech) vstup volný
Length
(Czech) 90 min. without an interval
(Czech) Datum uvedení
(Czech) 15. prosince 2022


Thank you for your support and cooperation

NEWSLETTER