Logo HaDivadlo

Progressive Dramaturgy Theatre
Season 49: The End of Illusions

(Czech) Kdo dělá divadlo: Ludvík Kavín, režisér a herec

(Czech) Divadlo dělají lidé. Jací jsou? Jak přemýšlejí? Jaká je náplň práce jednotlivých profesí? Nový formát workshopových přednášek s divadelními tvůrci a pracovníky. Klub mladých diváků Brno pro všechny své členy.

(Czech) Poprvé v historii Kdo dělá divadlo vás zveme na setkání s divadelníkem, který je spjatý se zahraniční divadelní scénou. Není jím nikdo jiný než český i rakouský režisér a herec, dramaturg i scénárista, překladatel z němčiny, nebo také signatář Charty 77 Ludvík Kavín.

Zdá se, že nám nebude stačit čas, protože téma podpisu Charty 77 a emigrace do Rakouska by vydalo na dlouhé hodiny rozhovoru, ale my bychom se při takto vzácném setkání chtěli zaměřit především na Theater Brett, které ve Vídni spolu se svou ženou Nikou Brettschneiderovou Ludvík Kavín založil. Nejen, že šlo o nezávislé divadlo dvou Čechoslováků ve Vídni, ale vynikalo také svou poetikou, která vycházela především v začátcích z pohybového divadla.

Jak těžké či snadné bylo založení vlastního nezávislého divadla? Z čeho vycházela dramaturgie a poetika Theater Brett? Jak probíhalo zkoušení, kdo patřil mezi další herce a jaké bylo v době, kdy v Československu řádil komunistický režim, objíždět divadelně svobodnou Evropu? Nestalo se pak náhodou Theater Brett neoficiálním centrem československého exilu? A jak se k herectví a režii vůbec Ludvík Kavín dostal, když ani jedno nestudoval?

Vstup volný, stačí přijít. Prosíme však o vyplnění tohoto přihlašovacího formuláře: bit.ly/kdo-dela-divadlo-ludvik-kavin

Ať už vás zajímá jakékoli z těchto témat, nebo se vám právě rozzářily oči, protože máte sami sen začít hrát ve svém vlastním divadle a hledáte inspiraci, jste všichni moc zváni.

(Czech) Přihlašovací formulář (Czech) Událost na Facebooku (Czech) Klub mladých diváků Brno
Length
(Czech) 90 min. without an interval
(Czech) Datum konání
(Czech) 4. dubna 2024

(Czech)

 

 

Přednáška se uskuteční na Studiu HaDivadla a povede ji dramaturgyně a ilustrátorka Sára Matůšová.

 

 

kmd-brno.czThank you for your support and cooperation

NEWSLETTER