Logo HaDivadlo

Progressive Dramaturgy Theatre
Season 49: The End of Illusions

(Czech) Kdo dělá divadlo: Kateřina Kumhalová, garderobiérka

(Czech) Divadlo dělají lidé. Jací jsou? Jak přemýšlejí? Jaká je náplň práce jednotlivých profesí? Nový formát workshopových přednášek s divadelními tvůrci a pracovníky. Klub mladých diváků Brno pro všechny své členy.

(Czech)

Garderobiérka. Kdo se skrývá za tímto pojmenováním? Nemáte jasno v tom, jestli obléká herce, připravuje kostýmy, šije je, nebo možná navrhuje? Jaká je její role v době, kdy inscenace vzniká? A jaká při všech reprízách? Co když je garderobiérka zároveň kostýmní výtvarnicí? Čemu musí rozumět, co všechno je v jejích rukách? A jak se jí může člověk stát?

Na tyhle a spoustu dalších otázek s námi můžete najít odpověď. Zveme vás na další workshopovou přednášku z cyklu Kdo dělá divadlo, kde se setkáváme s brněnskými divadelními tvůrci. Tentokrát naše pozvání přijala Kateřina Kumhalová, která jako garderobiérka působí v HaDivadle už od jeho prostějovské éry. Možná vám na otázku, co jako garderobiérka dělá, nejdřív se smíchem odpoví: „Šiju, žehlím, zašívám.“ Ale společně zjistíme, že její řemeslo obnáší i spoustu jiného. A třeba vám její práce s kostýmy učaruje natolik, že se v divadle rozhodnete strávit celý život jako ona.

Vstup volný, stačí přijít. Prosíme však o vyplnění tohoto přihlašovacího formuláře: bit.ly/kdo-dela-divadlo-katerina-kumhalova

Kromě povídání nás Kateřina provede i fundusem s kostýmy HaDivadla, takže si tohle setkání nenechte ujít a přijďte objevovat poklady divadelního zákulisí s námi!

(Czech) Přihlašovací formulář (Czech) Událost na Facebooku (Czech) Klub mladých diváků Brno
Length
(Czech) 90 min. without an interval

(Czech)

 

 

Přednáška se uskuteční na Studiu HaDivadla a povede ji dramaturgyně a ilustrátorka Sára Matůšová.

 

 

kmd-brno.czThank you for your support and cooperation

NEWSLETTER