Logo HaDivadlo

Progressive Dramaturgy Theatre
Season 49: The End of Illusions

(Czech) Diskuze A2 online: (Post)pandemické školství

(Czech) Poslední mimořádný díl z pravidelného cyklu Diskuzí A2.

(Czech)

Diskuze proběhla přes Zoom, streamována na Facebook – zde.

Pandemický rok zasáhl každého z nás, ale jen málokoho tak jako školáky. Ať už šlo o prvňáčky, kteří si na školu nemohli pomalu ani uvyknout, nebo maturanty, deváťáky, kteří měli ztíženou přípravu na přijímací zkoušky, poslední dva školní roky byly extrémně náročné.

České školství ale nebylo v dobré kondici ani před covidem. Učitelé patří v Česku k těm nejhůře placeným vysokoškolákům, úroveň našich základních škol je regionálně dramaticky nevyrovnaná a namísto toho, aby vzdělávání pomáhalo zděděné sociální rozdíly vyrovnávat, reprodukuje je.

Co jsou hlavní neduhy českého školství a jak se na něm podepsala pandemie? Jak dlouho budou čeští školáci dohánět zameškaný rok a jaké budou jeho dlouhodobé dopady? V čem jsou problematické vzdělávací cesty českých dětí a je lepší rozšířit jejich nabídku soukromými školami, nebo bychom naopak měli zrušit osmiletá gymnázia a soustředit se na boj se stávajícími nerovnostmi?

V posledním díle covidového speciálu A2 debat budeme diskutovat s publicistou, autorem knihy No Future a ředitelem Pražského inovačního institutu Bohumilem Kartousem a Magdalenou Mouralovou, která se věnuje vzdělávací politice na FSV UK.

(Czech) Záznam diskuze
Length
(Czech) 80 min. without an interval
(Czech) Datum uvedení
(Czech) 5. května 2021

(Czech)  

Diskuze proběhla online.

Hosté
Magdalena Mouralová, pedagožka, Fakulta sociálních věd UK
Bohumil Kartous, publicista, autor knihy No Future, ředitel Pražského inovačního institutu

Moderuje
Matěj Metelec, redaktor kulturního čtrnáctideníku A2Thank you for your support and cooperation

NEWSLETTER