Logo HaDivadlo

Progressive Dramaturgy Theatre
Season 49: The End of Illusions

Discussion: Žilina Municipal Theatre

(Czech) Doprovodná událost k hostování inscenace Niekto príde v režii Eduarda Kudláče – doplňující v rámci Sezony 48: Blízkost premiéru Požár v šťastném Rakousku.

(Czech) Inspirační setkání s uměleckým šéfem Eduardem Kudláčem a ředitelem divadla Michalem Vidanem. Zástupci Mestského divadla Žilina, ceněné regionální scény slovenské divadelní mapy s progresivní dramaturgií. Moderuje Jakub Liška, vedoucí redaktor časopisu CEDIT.

Mestské divadlo Žilina vzniklo, po delší přestávce, v roce 1992 jako první nestátní profesionální divadlo na Slovensku, nespadající do zřizovatelské působnosti MK SR, ale financované z rozpočtu města Žilina.

Tradice profesionálního divadla v Žilině sahá už do roku 1950, kdy bylo do města přesídlené považskobystrické Divadlo pracujúcich. Jelikož se ze Žiliny jako centra postupně stávalo místo většího administrativního, hospodářského i průmyslového významu a mělo širší společenské zázemí i diváckou obec, stejně tak i lépe vyhovující divadelní budovu, nově etablované Krajové divadlo pracujúcich zde nalezlo ideální prostředí. Sídlem MDŽ je původní Reprezentačný dom postavený v letech 1942–1944 podle projektu moravsko-německého architekta Oto Reichnera.

(Czech) Událost na Facebooku
Ticket prices
(Czech) vstup volný
Length
(Czech) 90 min. without an interval
(Czech) Datum uvedení
(Czech) 8. února 2023


Thank you for your support and cooperation

NEWSLETTER