Logo HaDivadlo

Progressive Dramaturgy Theatre
Season 48: Closeness

Discussion: Žilina Municipal Theatre

Dates

8 February     16.30
Add to calendar

(Czech) Doprovodná událost k hostování inscenace Niekto príde v režii Eduarda Kudláče – doplňující v rámci Sezony 48: Blízkost premiéru Požár v šťastném Rakousku.

(Czech) Setkání s uměleckým šéfem Eduardem Kudláčem a zástupci vedení Mestského divadla Žilina, ceněné regionální scény slovenské divadelní mapy s progresivní dramaturgií.

Mestské divadlo Žilina vzniklo, po delší přestávce, v roce 1992 jako první nestátní profesionální divadlo na Slovensku, nespadající do zřizovatelské působnosti MK SR, ale financované z rozpočtu města Žilina.

Tradice profesionálního divadla v Žilině sahá už do roku 1950, kdy bylo do města přesídlené považskobystrické Divadlo pracujúcich. Jelikož se ze Žiliny jako centra postupně stávalo místo většího administrativního, hospodářského i průmyslového významu a mělo širší společenské zázemí i diváckou obec, stejně tak i lépe vyhovující divadelní budovu, nově etablované Krajové divadlo pracujúcich zde nalezlo ideální prostředí. Sídlem MDŽ je původní Reprezentačný dom postavený v letech 1942–1944 podle projektu moravsko-německého architekta Oto Reichnera.

(Czech) Mestske divadlo Žilina   
Ticket prices
(Czech) vstup volný
Length
(Czech) 90 min. without an interval


Thank you for your support and cooperation

NEWSLETTER