Logo HaDivadlo

Progressive Dramaturgy Theatre
Season 49: The End of Illusions

(Czech) Barevný zpívající svět Jaromíra Nečase: Koncert na pomezí žánrů

(Czech) Žánrově bezbariérové koncerty, přehlídka nových hudebních nahrávek z rozhlasové produkce i kolokvium zabývající se lidovou písní v rozhlasovém vysílání.

(Czech) Jaromír Nečas byl hudebním skladatelem, redaktorem a osobností, která rozuměla, vytvářela a formovala hudební folklorismus i hudbu tzv. malých hudebních žánrů. V polovině 70. let minulého století byl autorem nadčasového rozhlasového pořadu s názvem Barevný zpívající svět. Jako připomínku velké osobnosti i úžasné pestrosti lidského hudebního tvoření uspořádal Český rozhlas Brno první ročník přehlídky na pomezí žánrů s názvem Barevný zpívající svět Jaromíra Nečase.

Událost je součástí připomínky 100. výročí zahájení rozhlasového vysílání na Moravě. Koncert „Na pomezí žánrů“ je vyvrcholením této třídenní akce.

Jaromír Nečas
Hudební skladatel, znalec folklóru a cimbalista Jaromír Nečas (1922–2015) patří k předním osobnostem hudební scény 20. století. Celý život tvořil a pracoval v Československém a Českém rozhlase. Stál u založení Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů, svého času vedl redakci Malých hudebních žánrů.

Během své redaktorské praxe se zabýval nejen lidovou hudbou, ale také folkem či world music. Díky svému všestrannému kulturnímu rozhledu byl schopen propojovat různé typy uměleckého tvoření. Pro veřejnost objevil několik výrazných hudebních talentů, jakými byli například sourozenci Ulrychovi, Jaroslav Hutka či Jiří Pavlica. Spoluvytvářel program MFF ve Strážnici a byl autorem nespočtu rozhlasových i festivalových programů.

 

(Czech) Kompletní program přehlídky (Czech) Událost na Facebooku
Ticket prices
(Czech) 300 Kč
Length
(Czech) 180 min. with an interval
(Czech) Průvodní slovo
(Czech) Břetislav Rychlík a Jiří Plocek
(Czech) Účinkují
(Czech) Iva Bittová, Marian Friedl & MiniBaroshi, Stano Palúch s projektem Stromoradie, sbor Milánosz, HM Martina Hrbáče s Jiřinou Mikloškovou
(Czech) Datum konání
(Czech) 23. února 2024

(Czech)  

 

Koncert připravili a slovem provedou přátelé, a také pokračovatelé Jaromíra Nečase, Jiří Plocek a Břetislav Rychlík.Thank you for your support and cooperation

NEWSLETTER