Logo HaDivadlo

Scéna progresivní dramaturgie
Sezona 44: Práce

Cotatcha Orchestra – 120 let Duka Ellingtona

Termíny v přípravě.

COTATCHA ORCHESTRA (CZ, AT, CH) se v dubnu vrací, na svoje tradiční koncertní kolbiště, do HaDivadla v Brně. Tentokrát odehraje koncert k 120. výročí narození bigbandového velikána DUKA ELLINGTONA, a to doslova na den přesně.

Cotatcha Orchestra (CZ, AT, CH) se v dubnu vrací, na svoje tradiční koncertní kolbiště, do HaDivadla v Brně. Tentokrát odehraje koncert k 120. výročí narození bigbandového velikána Duka Ellingtona, a to doslova na den přesně.

Na koncertu zazní skladby této ikony světového jazzu zaranžované přímo na míru orchestru, a to jeho členy Vincencem Kummerem a Martinem Konvičkou. Koncert tentokrát nebude jen instrumentální, ale skladby dostanou mimořádně jiskrnou nástavbu, kterou zařídí mladá vynikající zpěvačka ze Švýcarska – Géraldine Schnyder. CO také posílí skvělí rakouští instrumentalisté z Grazu a Vídně.

Dokonalý koktejl neopakovatelného hudebního zážitku „domíchá“ poslední ingredience v podobě průvodního slova – nevysychající studnice jazzových informací – výtečný Jan Dalecký.

Nenechte si ujít tento hudební zážitek brněnského bigbandového jara!

Cotatcha Orchestra je šestnáctičlenný big band sdružující dvě generace nejlepších jazzových muzikantů z České republiky a Slovenska. Kapela také spolupracuje s rakouskými umělci.

Hudební kritik Milan Tesař o nás napsal: „Těleso, které vzniklo ze studentů a pedagogů jazzové katedry na JAMU, se dravě a zdravě na naší scéně dere kupředu a vzhledem k tomu, jak kvalitní hudebníky má ve svém středu, jsem přesvědčen, že jeho místo na scéně bude za pár let nepřehlédnutelné.“

Edward Kennedy „Duke“ Ellington (29. dubna 1899, Washington, D.C. – 24. května 1974, New York) byl americký jazzový skladatel a pianista, jedna z nejdůležitějších postav jazzu 20. století. Spíše než o jazzu mluvil o své hudbě prostě jen jako o „americké hudbě“, často také zdůrazňoval nadžánrovost svého hudebního výrazu. V jeho orchestrech se proslavilo mnoho jazzových hudebníků, mnoho z nich dalo tomuto orchestru přednost před svou sólovou kariérou. Během svého života nahrával Ellington pro mnoho nahrávacích společností a objevil se také v několika filmech. Ještě před vypuknutím 2. světové války stihl se svým orchestrem projet celé Spojené státy i Evropu. Svůj orchestr vedl od roku 1923 až do své smrti v roce 1974.

www.cotatchaorchestra.cz   
Premiéra
Cena
290/145 Kč
Délka
Autor
Režie

 

Zpěv
Géraldine Schnyder
Saxofony
Marek Kotača, Radek Zapadlo, Petr Smékal, Ivan Podhola, Radim Hanousek
Trombony
Matthias Zeindlhofer, Jan Galia, Radek Růžička, Johannes Oppel
Trumpety
Dominic Pessl, Jaroslav Konečný, Jiří Kotača, Jan Přibil
Bicí
Kamil Slezák
Kontrabas
Vincenc Kummer, aranžmá
Piáno
Martin Konvička, aranžmá
Moderuje
Jan Dalecký
Děkujeme za podporu a spolupráci